Општи дискусии за ТВ серии

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Аман те преку таквото со тие книгите, ко синкир мора да се движи серијата по книги, олабајте тро.
Ако тебе ти се допаѓа незначи на сите мора да ни се допаѓа.
ПС нема да беше проблем има измени во серијата во секоја адаптација има и во добрите и во лошите проблем е што многу малку користат од материјалот што го имаат, плус дијалозите направени примитивни за разликат од првата сезона и како што реков се што градеа карактери во првата сезона ги однесоа во спротивен правец.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Ако тебе ти се допаѓа незначи на сите мора да ни се допаѓа.
ПС нема да беше проблем има измени во серијата во секоја адаптација има и во добрите и во лошите проблем е што многу малку користат од материјалот што го имаат, плус дијалозите направени примитивни за разликат од првата сезона и како што реков се што градеа карактери во првата сезона ги однесоа во спротивен правец.
Во ред тоа ама се почесто среќаваме кај шо се бунат читателите како не била серијата според книгите као синкир задолжително е да се движи во тој правец серијата.
Мене ми сметаше повеќе тоа со тајмлајните попара ми го направија мозокот дури се вклопам.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Во првата сезона тајмлајнот ја правеше поинтересна дури серијата, држеше повеќе внимание.
А дијалогот е видно позаникаде вторава сезона, па донекаде и глумата кај одредени ликови. Трис, на пример, ужас е. За трета треба да се оправат малце или да замачкаат со повеќе акција.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Mind your language (1977)

Stara Brit sitcom serija... Pred nekolku dena nesto sosema slucajno na home na fb mi iskoci mal isecok od serijava pa se zainteresirav i pocnav da ja gledam.. Okolu 44 epizodi se sve na sve, taka da brzo odi..

Desavkite voglavnom se vo ucilnica kade sto stranci koi dosle u Engleska da rabotat, posetuvaat vecerno skolo da ucat angliski jazik.. Ima kinezi, japanci, indijci, spanciz italijanci, germanci itn itn.. prejaki desavki i fori pravat... Nesto nalik srpskoto Kursadžije..
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Цепки е Mind your language, од тие неколку кратки видеа што ги имам гледано.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Mind your language (1977)
Убава серија, повеќето епизоди ги има на Јутуб. Ја изгледав минатото лето.

Mind your language има приказна, добра глума и наратив, покрај хуморот кој е пософистициран од однос на вториве кои се благ и лош плагијат (Курсаџии и Вечерна школа) и имаат само микс од вицови и ништо повеќе.

Приказната генерално се одвива во училницата, но има и цели епизоди надвор од неа. Убава е, да си ја догледаш. (y)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
се прашувам кој ретардиран го пишувал сценариото на You.. ја позабегана серија немам гледано у живот.
До средина на втора сезона сум, врв ми е вторава сезона. Крипи е ама е прејака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom