Општи дискусии за ТВ серии

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
Јас ја препорачувам Оутер Бенкс, интересна серија со интересни случки. Сега после неа почнав да ја гледам Стренџер Тингс.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Dead to me. Лимунада, се изнасмеав ко вол на пар сцени. Уште една ваква серија ако изгледам ќе почнам да добивам.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Ted Lasso сите ми ја фалеа, а испадна многу досадна серија. Ни едно иронично хе хе не произлезе од мене гледајќи ја првата сезона.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Ted Lasso сите ми ја фалеа, а испадна многу досадна серија. Ни едно иронично хе хе не произлезе од мене гледајќи ја првата сезона.
Што знам, мене баш ми беше интересна. Има некоја хемија меѓу главните актери. Плус навикнувањето едни на себе американци со британци е смешно.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Што знам, мене баш ми беше интересна. Има некоја хемија меѓу главните актери. Плус навикнувањето едни на себе американци со британци е смешно.
Хмм, можеби очекував повеќе поврзаност со фудбалот, а испадна просечна british sitcom.. Можеби не треба да бидам толку строг, имаше смешни моменти кога јужноамериканецот шутира пенал и го убива кучето итн.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Хмм, можеби очекував повеќе поврзаност со фудбалот, а испадна просечна british sitcom.. Можеби не треба да бидам толку строг, имаше смешни моменти кога јужноамериканецот шутира пенал и го убива кучето итн.
Да да и ја очекував поише фудбал, ама сепак интересна е. Не е Дрим Тим сепак :D Најјаки муабети паѓаат у канцеларијата кога ќе се соберат:LOL:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Да да и ја очекував поише фудбал, ама сепак интересна е. Не е Дрим Тим сепак :D Најјаки муабети паѓаат у канцеларијата кога ќе се соберат:LOL:
Кога ја спомна Dream Team, никаде не можам да ја најдам целата серија.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.627
Поени од реакции
7.201
Штета што нема посебна тема за The book of Boba Fett :place:
Штета е што излезе таков просек од серија мандолориан барем имаше приказна оваа е соажалување на рандом лик од оригиналните филмови.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Ги изгледав двете епизоди од how i met your father без никакви очекувања и ок ми беа не бев премногу разочаран.Ќе ја гледам да видам како ќе се одвива понатаму.
Ми се допадна што е сместена во истиот универзум на HIMYM.
Сеа и ја изглеав 2 епизоди, не е лоша, ама мислам подобро ќе беше со мајката од HIMYM, од нејзина страна сеа. Ја така разбрав дека ќе биде кога објавија дека ќе снимаат.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Ич не ме интересира скандалот со секс снимката на Пем и Томи, но можеби би гледала некоја епизода ради што Лили Џејмс ми е грл краш. Не знам кому му текнало за кастингот, мене бар ми е неочекувано, али она изгледа фантастично во трејлерот. :eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom