Општи дискусии за ТВ серии

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.874
Со елфовите новата данска серија на Нетфликс ја глеав. Океј е. Највише затоа што трае кратко. Едно два саата, вкупно.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Хај дечки. Гледам нема тема (или не најдов) за Maid на Нетфликс.
Толку реална и болна до коска. Феноменална глума од Енди Мекдауел и ќерка и'.
Топла препорака, се' на се' 10 епизоди.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.422
Хај дечки. Гледам нема тема (или не најдов) за Maid на Нетфликс.
Толку реална и болна до коска. Феноменална глума од Енди Мекдауел и ќерка и'.
Топла препорака, се' на се' 10 епизоди.
Гледана. Солидна минисерија, само не верувам дека би ја продолжиле за да отвараме посебна тема.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Posleden guilty pleasure Anne+
Holandiska lgbt dramaturgija
Ne znam i jas zaso
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.657
Поени од реакции
7.235
Ги има некој прочитано the wheel of time книгите да прашам колку е разлика со книгите вака на прв поглед ми изгледа како просечно magical girl anime
со поголем буџет.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
wheel of time изгледав само 3еп мислам нема да ја продужам премногу расистички ми делуваат овие амазон, цигани на куп
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.657
Поени од реакции
7.235
За тоа сакав да прашам колку се автентични актерите претежно ги уништиа денешниве серии заради политичка порака.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.653
Ги има некој прочитано the wheel of time книгите да прашам колку е разлика со книгите вака на прв поглед ми изгледа како просечно magical girl anime
со поголем буџет.
Јас ја почнав првата книга да ја читам и првично ми се виде како се да е исто, ја изгледав само првата епизода, за понатаму ќе видиме.
Аманте бе луѓе како можи да ви сметаат дека црнци биле глумците, се фаќате за глупости понекогаш. Нека има добра глума ако сака индијанци нека бидат :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.657
Поени од реакции
7.235
Јас ја почнав првата книга да ја читам и првично ми се виде како се да е исто, ја изгледав само првата епизода, за понатаму ќе видиме.
Аманте бе луѓе како можи да ви сметаат дека црнци биле глумците, се фаќате за глупости понекогаш. Нека има добра глума ако сака индијанци нека бидат :)
У оваа серија не ми смета зш не сум запознаен со карактерите али црн Таргаријан немало нема ни да има исто у Вичер глумата е феноменална али изборот е дупка уште неможам да ја преболам црната баба Трис.

ПС Актерката што ја глуми Трис пљукната Ненеке.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ја гледав Two and a half men на Фокс и пред некој ден заврши.

Серијата беше лабава додека Чарли Шин беше во неа. Имаше и смешни ситуации и нетолку смешни, ама откако го заменија Чарли со Ештон Качер, серијата допре дно, а со последнава епизода проби дупло дно.

Страшно колку лош крај имаше и колку забегаа со ситуациите и муабетите.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.657
Поени од реакции
7.235
Ја гледав Two and a half men на Фокс и пред некој ден заврши.

Серијата беше лабава додека Чарли Шин беше во неа. Имаше и смешни ситуации и нетолку смешни, ама откако го заменија Чарли со Ештон Качер, серијата допре дно, а со последнава епизода проби дупло дно.

Страшно колку лош крај имаше и колку забегаа со ситуациите и муабетите.
Ја имам гледано додека не го шутнаа Чарли уште тогаш очекував дека нема да им успее со смената на актери и дека ќе ја уништат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom