Општи дискусии за ТВ серии

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Vigil е одлична серија 6еп мартонско гледање и то
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Не успеав да најдам тема на форумов за Гомора. Страшно добра серија беше. Се мислам дека беше завршена, ама штотуку ми стигна нотификација дека утре излегува 5та сезона.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Не успеав да најдам тема на форумов за Гомора. Страшно добра серија беше. Се мислам дека беше завршена, ама штотуку ми стигна нотификација дека утре излегува 5та сезона.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Додај едно h во насловот, може затоа не ја нашол...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Додај едно h во насловот, може затоа не ја нашол...
Затоа ја направив оваа read-only тема:
Инаку, додадено h-то.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Не успеав да најдам тема на форумов за Гомора. Страшно добра серија беше. Се мислам дека беше завршена, ама штотуку ми стигна нотификација дека утре излегува 5та сезона.
После неа гледај Субура. Слична тематика мислам е, а исто доста фалена серија.

Одамна и двете ми се на радар, али кога ќе стигнам да ги изгледам бог знае.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
После неа гледај Субура. Слична тематика мислам е, а исто доста фалена серија.

Одамна и двете ми се на радар, али кога ќе стигнам да ги изгледам бог знае.
Ја гледав одма после Гомора. Одлична е серијата, ама е испод Гомора. Тематиката е иста, само различни мафии. Гомора на пример почнува многу бавно и првите неколку епизоди се да не речам досадни. После ги развива карактерите и е многу интересна. Субура па обратно, супер почнува ама како иде понатака ми стана досадна.
Ликовите во Гомора се многу подобри, ама да и двете серии се топ.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343

Ridley Scott has confirmed that live-action TV series of two of his most enduring movies, “Blade Runner” and “Alien,” are fast progressing, with pilots written for both shows.

Speaking with the BBC on Monday, the “House of Gucci” helmer suggested the “Blade Runner” adaptation is being plotted as a 10-episode series: “We [have already] written the pilot for ‘Blade Runner’ and the bible. So, we’re already presenting ‘Blade Runner’ as a TV show, the first 10 hours.”

Scott said “Alien” was getting a “similar” treatment. A pilot is being written along with a bible of what transpires in 8-10 hours of the show.
ова се чека бачиња. Блејд Ранер серија. :love:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Не глеам серии, генерално. Губење време ми е тоа. Наместо една серија у која е развлечено дејствието, можам неколку филмови да изгледам.
Не е дека баш ич не гледам, него стварно треба да ме заинтригира за да почнам серија да гледам.

Прашувам - Хелбаунд корејсково добро ли е? Некој гледал? Да ставам Нетфликс пак ради тоа?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Не глеам серии, генерално. Губење време ми е тоа. Наместо една серија у која е развлечено дејствието, можам неколку филмови да изгледам.
Не е дека баш ич не гледам, него стварно треба да ме заинтригира за да почнам серија да гледам.

Прашувам - Хелбаунд корејсково добро ли е? Некој гледал? Да ставам Нетфликс пак ради тоа?
Ептен тазе е тоа, не верувам дека некој веќе го изгледал. Како и да е, ако ти е само заради таа серија, мислам дека не вреди да се претплатиш. Симни си ја.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Ептен тазе е тоа, не верувам дека некој веќе го изгледал. Како и да е, ако ти е само заради таа серија, мислам дека не вреди да се претплатиш. Симни си ја.
шо знам...

еве колку е тоа?

600-700 денари?

а освен тоа и скуид гејм ќе изглеам (можда) и дисенчантед нова ако има, а и вичер

без да се ебавам со симињање и барање сабтајтлс

така да, изглеа не ми е само за тоа
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
шо знам...

еве колку е тоа?

600-700 денари?

а освен тоа и скуид гејм ќе изглеам (можда) и дисенчантед нова ако има, а и вичер

без да се ебавам со симињање и барање сабтајтлс

така да, изглеа не ми е само за тоа
Ако не е само за тоа, тогаш ОК. На Netflix има и филмови. До душа троа постари, ама има и нови што се нивна продукција. Сега е предоскаровска сезона, ќе фатиш некои кои се спомнуваат и како кандидати за Оскарите. Ете, на 01.12 има премиера The Power of the Dog кој е еден од топ 3 кандидатите за најдобар филм.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Ако не е само за тоа, тогаш ОК. На Netflix има и филмови. До душа троа постари, ама има и нови што се нивна продукција. Сега е предоскаровска сезона, ќе фатиш некои кои се спомнуваат и како кандидати за Оскарите. Ете, на 01.12 има премиера The Power of the Dog кој е еден од топ 3 кандидатите за најдобар филм.
Сите филмови на Нетфликс, што би ги гледал - сум ги гледал.


Е сега ова со оскариве (да не ми го спомнеше тој момент, може немаше ни да го приметам), може нешто да пружи.

Anyway, го укључив више, нема назад. Уште вечер ќе почнам со Хелбаунд, да видам што е тоа.

Абе еднаш годишно го укључувам, велејќи дека више никад нема да го укључам, пошто све сум гледал.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Не глеам серии, генерално. Губење време ми е тоа. Наместо една серија у која е развлечено дејствието, можам неколку филмови да изгледам.
Не е дека баш ич не гледам, него стварно треба да ме заинтригира за да почнам серија да гледам.

Прашувам - Хелбаунд корејсково добро ли е? Некој гледал? Да ставам Нетфликс пак ради тоа?
Злате, ти се молам. Нема такво нешто како прерано за 123456 :P
20211123_194452.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom