Општи дискусии за ТВ серии

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Ау какви 2 разочарувања вчера у еден ден. Дознав дека Декстер се враќа, и како што е редот ќе ја усерат уште толку, иако крајот ионака не беше нешто wow.


Второ разочарување, ми се моташе пред некое време некоја серија на Нетфликс продукција, што имаше позитивни критики. И така почнав Into the Night да ја гледам, за у 3та епизода да приметам дека уствари тоа не е серијата што сакав да ја гледам (Behind Her Eyes).
Нема везе, и 2те гледам имаат сличен рејтинг, ама на оваа Into the Night, дефинитивно не би и дал 7ца. Трилер, сај фај ама приказната од први 7 епизоди е тапа. Глумата не е нешто посебно, и знам дека е сај фај ама имаше некои скроз нелогични моменти дури и смешно беше на моменти. Можеби влегов со големи очекувања пошо мислев дека ќе ја гледам Behind Her Eyes :D
За лабаво гледање пред спиење серијата е сосем ок.
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.477
Поени од реакции
7.284
Голема препорака за Pride and Prejudice, мини серијата на ВВС од 95та, ја смачкав у еден здив, се беше врвно..

Не сум ја читал книгата, ама прочитав многу коментари дека е најблиската адаптација.

Филмот со Кира Најтли ми е гледан од дамна, ама по сеќавање, мини серијава е минимум класа погоре.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Одлична последната епизода од For all mankind, си оставија простор и за нова сезона.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Behind Her Eyes

Солидна серија, ми го држеше вниманието до последна епизода. Заборавиле у описот да додадат и научна фантастика дека има. Без тој елемент кој беше само во последните 2 епизоди мислам, серијава ќе добиеше поголема оценка. Се работи за психијатар, жена му и уште една жена со дете што ги запознава при селење. Приказната е интересна, и ја изгледав у една вечер цела сезона. Кој сака nutcases, серијава ќе му се допадне. И не знам зошто ама после Gone Girl, Розамунд ми е репер за вакви личности.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Gledase nekoj Shadow and Bone na Netflix?
Da ne ja hejtaat radi knigite?
Jas izgledav snosti 2 eps i ocekuvav mnogu polosa serija a ustvari e solidna
Ionaka nema fantazija serii u posledno vreme ili barem nesto sto ne e cringe

Ke se javi sea @Io Sono Interista deka on ke si ceka LOTR serijata, i na kino ke idel prvo za filmovite. Ne mu teknuva da dzirne LOTR temata da vidi deka nie veke 3 pati reprizirame za da ni dojde taman serijata i uste cekame, so godini :D
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Никој не ја спомнал серијава?
Oд режисерот на The Invisible Guest, The Body и Mirage.
Мини крајм мистерија феноменална и типична шпанска вожња, сместа рокајте ја на Нетфликс, 8 епизоди се.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Бев хајпнат за серијава уште додека беше во фаза на развој и немаше ништо снимено.

Не знаев дека излегла. :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.944
Никој не ја спомнал серијава?
Oд режисерот на The Invisible Guest, The Body и Mirage.
Мини крајм мистерија феноменална и типична шпанска вожња, сместа рокајте ја на Нетфликс, 8 епизоди се.
Предобра серија,ја изгледав во еден ден.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Cobra Kai топ серија. Кој ги гледал Karate Kid филмовите, епа ова е после 34 години од случувањата тогаш. Не траат многу, по 20 и кусур минути, но се така убаво скоцкани, да не приметиш дека толку малку траат.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
El Inocente - првите 5 епизоди јака вожња. Ко некоја дрога, сакаш уште и уште и последните три епизоди малце се раскашавува, дел од коцките сам ги склопив пред да ги откријат.

Пошто нема 3,75/5 или 7.5/10, нека биде 8/10. :D

Се чека нова мозгалица од мајстор Ориол Пауло. Гледам за наредна година најавен филм, жанр се знае мистерија. :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom