Општи дискусии за ТВ серии

Ф

Флеш

Гостин
13 причини зошто,после 5 епизода е удолница за гледање.Разочарување.

Од ваков:Dна ваков после гледање неколку епизоди:confused: Не е онаа јака прва сезона.Млако. :boksix:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Мислам дека беше повеќе од јасно дека нема шанси pro-Trump серија да продолжи да функционира. Евентуално Фокс ако ја соберат сега, па кај нив да тераат, секако Шител за богати се тие.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Six s02e02, епизода во која се спомнува и одвива дејството во Македонија.:oeoeoe:
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Marvel's Cloak & Dagger
Интересна нова серија, Марвел напаѓа жестоко по сите телевизиски канали, овојпат на Фриформ (бивши АБЦ Фемили). Оригиналниот стрип се чини сосем ОК, за серијата ќе видиме, излезени се првите 2 епизоди, а критичарите велат дека била доста добра
https://screenrant.com/marvel-cloak-dagger-tv-show-reactions-reviews/
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.902
The expanse премногу драма, премалку акција. Првата епизода ме заинтересира, стигнав до 5 и ај у три лепе. Не е по мој вкус.
Ова срањето Lost in space па да не го коментирам, дно на дното. Овие нетфликс дефинитивно треба да намалат на квантитетот а да поработат на квалитетот. Па и ова "original series" на секоја серија кога ќе го видам цревата ми се обраќат. Шо е оригинално тука?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Како се вика серијата што оди на сител или сител 3 за југославенска култура? Има епизоди за ју фудбал, бјело дугме, ју музика итн итн..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Mad Men или е тешко срање или јас не поднесувам драми.. ама се заинатив, ќе ја изгледам некако, за 2-3 месеци.
 
S

staycalm

Гостин
Предлог за добра серија што нема многу сезони за гледање? Од 2015 навака. Жанрот не е важен толку
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Предлог за добра серија што нема многу сезони за гледање? Од 2015 навака. Жанрот не е важен толку
тие што немаат многу сезони обично се откажани па немаат завршница
edit
ти изгледа сакаш некој серија од скоро почната за брзо да стигниш и да продолжиш да си ја следиш
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom