Општи дискусии за ТВ серии

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Почна некој да гледа Patrick Melrose?
Ја изгледав првата епизода јас, не знам уште како да ја дефинирам, Бенедикт ќе собира награди за глумата, тоа е сигурно.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
Почна некој да гледа Patrick Melrose?
Ја изгледав првата епизода јас, не знам уште како да ја дефинирам, Бенедикт ќе собира награди за глумата, тоа е сигурно.
Да, ја изгледав и втората јас. Интересна е, а и истото го реков после првата дека не знам како да ја дефинирам и што да очекувам :D
Не можам објективно да гледам затоа што било што со Бенедикт ќе ми биде јако, ама стварно за глумата :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 
R

Redhead

Гостин
Почна некој да гледа Patrick Melrose?
Ја изгледав првата епизода јас, не знам уште како да ја дефинирам, Бенедикт ќе собира награди за глумата, тоа е сигурно.
Секоја чест за глумата, ради тоа најмногу и ќе продолжам да ја гледам. Втората епизода според мене е малку полоша од првата ама сепак интересна е.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Ја изгледав Bull кажете дали ќе има 3та сезона:love: а сега ја почнувам Quantico 3та сезона на почеток е :cool:....треба да се бара нешто ново.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Се мислам да ја почнам наредно The expanse или Billions.
Првава видов дека е откажана, па си викам ај ок и онака не ја почнав, али изгледа Амазон ќе ја превземат, па ми остана во игра. А ми се гледа сај фај. Билионс одамна ја меркам пак. И двете имаат одлични оцени, али ако глеаме така и Suits да ти имала 8.6 ... Како е можно онаа мртва, глупа, утепана серија (единствена што ја иам прекинато со гледање од што е глупа, а ги глеав и Вампирите на времето) да има 8.6? I mean ... (n)
Која ви е поинтересна од двеве?
 
R

Redhead

Гостин
Се мислам да ја почнам наредно The expanse или Billions.
Првава видов дека е откажана, па си викам ај ок и онака не ја почнав, али изгледа Амазон ќе ја превземат, па ми остана во игра. А ми се гледа сај фај. Билионс одамна ја меркам пак. И двете имаат одлични оцени, али ако глеаме така и Suits да ти имала 8.6 ... Како е можно онаа мртва, глупа, утепана серија (единствена што ја иам прекинато со гледање од што е глупа, а ги глеав и Вампирите на времето) да има 8.6? I mean ... (n)
Која ви е поинтересна од двеве?
Мене The Expanse ми е подобра. Од епизода во епизода станува се поинтересно. За разлика од тоа, Билионс некако ми станува мех сезонава и се мислам дали да продолжам да ја гледам.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
BREAKING: ABC Cancels ‘Roseanne’

This comes just hours after Barr (Roseanne) went on a bizarre Twitter rant, calling former Obama advisor Valerie Jarrett, a black former senior advisor to President Barack Obama, to an ape.


A shto se ne se tvita za Trump i nikomu nishto.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мајко мила :facepalm:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
BREAKING: ABC Cancels ‘Roseanne’

This comes just hours after Barr (Roseanne) went on a bizarre Twitter rant, calling former Obama advisor Valerie Jarrett, a black former senior advisor to President Barack Obama, to an ape.


A shto se ne se tvita za Trump i nikomu nishto.
Кети Грифин настрада поради грозоморен твит за Трамп.

Инаку каков идиот треба да си да напишеш такво нешто, без разлика дали го имаш најгледаното тв шоу или не
 

Kajgana Shop

На врв Bottom