Општи дискусии за ТВ серии

Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
The man in the high castle.
Серија од Amazon во 2 сезони.
Алтернативен универзум (алтернативна историја) во кој се прикажува дека сојузниците ја изгубиле Втората Светска војна и како се одвиваат односите помеѓу Јапонската Империја и Нацистичкиот Рајх во поделените Соединети Американски Држави.

Баш сега ја изгледав првата сезона, и како што поминуваат епизодите некако серијава е ептен "mindfuck".
Сега уште да се најде и книгата да се прочита! x]

Вака е прикажан САД во серијата.

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
The man in the high castle.
Серија од Amazon во 2 сезони.
Алтернативен универзум (алтернативна историја) во кој се прикажува дека сојузниците ја изгубиле Втората Светска војна и како се одвиваат односите помеѓу Јапонската Империја и Нацистичкиот Рајх во поделените Соединети Американски Држави.

Баш сега ја изгледав првата сезона, и како што поминуваат епизодите некако серијава е ептен "mindfuck".
Сега уште да се најде и книгата да се прочита! x]

Вака е прикажан САД во серијата.

Што има во неутралната зона?
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Што има во неутралната зона?
Според серијата, тој реон е "buffer zone" или нешто како меѓу граничен премин. Има луѓе што не се посакувани во Нацистичкиот Рајх и има луѓе што не се посакувани во Јапонската територија.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Ја сум ти бил најглупиот човек во универзумот што немав изгледано Пики Блајндерс до сега... има нешто повеќе од нај ? ако има тоа сум. СЕРИИШТЕ пу пу
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Мада само првата сезона ја изгледав и баш поради Том Харди и Силиан Марфи почнав да ја гледам али првиов не се појави ич што ме прави уште повозбуден...вајда нема да се разочарам.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.369
некој да пушти лајв стрим???
На CBS ќе пренесуваат, јас ќе гледам преку Mobdro, не можам да најдам добар стрим другде.[DOUBLEPOST=1505688949][/DOUBLEPOST]Пробај вака: https://www.mobdro.sc/watching?id=Channels&250c51527f347066847969f002be67a2[DOUBLEPOST=1505693831][/DOUBLEPOST]Хахаха, овој го уби Трамп! Закон! :pos:[DOUBLEPOST=1505697247][/DOUBLEPOST]И Big Little Lies поштено растура! Fuck you @Anon :kuracc:. Толку од мене. Ќе догледам реприза утре, и онака никој не ме дружи.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.369
Многу ми е криво за Westworld.
Ама многу!
И мене, ама не толку многу. Беше ова квалитетна ТВ сезона, од номинираните за најдобра драма повеќето беа WOW и кој и да освоеше немаше да ми биде криво, а особено не ми е заради The Handmaid's Tale која беше и повеќе од WOW. Искрено, јас очекував повеќе The Crown да биде освојувачот, со оглед на тоа што е најскапата сезона на серија некогаш снимена, а и воопшто, најскапа серија до сега, по само една снимена сезона (13 милиони долари по епизода), и што кинематографијата ја подигна на едно рамниште повисоко дури и од голем број филмови.

Инаку шоуто беше прекрасно! Стивен Колберт - одличен водител, некои од скечовите беа пресмешни, исто и некои од презентерите, а најмногу ме израдува доминацијата на Big Little Lies во своите категории, плус и победата на Риз Ахмет за најдобар актер во минисерија за The Night Of, што исто така беше одлична серија.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Curb Your Enthusiasm се враќа за 9та сезона!!! :vozbud:

----

Nathan for You, зошто никој не ја спомнал?? Генијална комедија, ме потсеќа на моменти на Алан Партриџ и Да Али Џи Шоу, али со своја оргиналност. Огромна препорака!

----

И уште една препорака за комедија, Крб јур ентузијазм сведен на состаноци, дејтувања, врски.. Man seeking Woman (y)
Да му верувате на гранде, Nathan for You e лудница! :cuc:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Јас го прелистувам сега шоуто, ми е гајле каква смешка е Атланта, зашо не сум ја гледала и не ни планирам да ја гледам, али криво ми е шо Мејси нема земено еми за Шејмлес! Значи не мора секоја година, али бар еднаш, 7 години ликов е најјак што го глуми. Али ајде, да бидеме поштени кон црнците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom