Општи дискусии за ТВ серии

Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Izgledav dve epizodi snosti, dur traese sakav poise da otkrivaat ama od koga legna edvaj cekam da prodolzam.

Predobra. Obavezna.
Да, всушност приказната не може да се согледа во првата епизода.

Можеби на некого му е досадна ама ова е поинаков агол на крими драма. Нешто слично како во Manhunt само со 5 пати подобар квалитет
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Јас ја симнав, па сега кога ќе ја гледам ... тоа е друго прашање. Али ме интересира тематиката и мислам дека ќе биде солидна.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
И јас сега ги изгледав првите две. Стварно одлична (y)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Wayward Pines е обновена за трета сезона според episodecalendar.com
Точна е информацијата?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
За Wayward Pines не пишува дека е завршена ама нема нигде дека ќе продолжи. Само најава.
Fox isn’t pulling out of Wayward Pines just yet.

Network president David Madden told reporters Tuesday at the Television Critics Association’s summer press tour that the jury is still out on a third season of M. Night Shyamalan’s supernatural drama. “We don’t know yet,” he said. “M. Night has talked to both [Fox CEO] Dana [Walden] and me recently about the possibilities of what a third season could be. So we’re going to be sitting down with him probably in the next week or two, talking about his thoughts and potential story ideas, casting ideas. So we haven’t made any kind of decision yet, but we are talking about it.”

Wayward Pines’: Season 3 Still A Possibility – TCA

да видиме што ќе смислат
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.965
Поени од реакции
35.579
Абе можам да се заколнам дека вчера видов тема за "Stranger Things" а сеа ја нема, или најверојатно ми бега од перцепцијата. :LOL:
Иначе феноменална, до 7 епизода од прва сезона сум. Вчера кога ја видов темата не сакав да влегувам за да не си спојлнам нешто. На моменти предвидлива, обично се од тој жанр, али настанот шо е сместен во 80тите и дава супер шмек.
Таткото на Ненси и детето заборавив како се вика, па верувате ли дека вакви ликови постојат и во реалниот живот.:pos::pos: ЦИА му влегува на вратата со еден куп костумисани агенти, му кажува дека син му криел девојче и дека животот му е во опасност, а он им вика Our son with a girl? Believe me I would know about that. What is she a russian? :pos::pos::pos:

Сепак 9/10, специфична е и зависна, тип на серија шо се гледа цела сезона во еден здив. :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.782
Поени од реакции
33.569
Сепак 9/10, специфична е и зависна, тип на серија шо се гледа цела сезона во еден здив. :)
Затоа и цела сезона во еден ден испаѓа (Нетфликс). :P И затоа беше една од ретките fantasy серии (може е и единствена од овој тип, не знам) која била номинирана за Еми за најдобра драма.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
А дека имаше клифхенгер епизоди... која е поентата на клифхенгер кога се пушта цела сезона за гледање? :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom