Општи дискусии за ТВ серии

Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Добра излезе хрватската серија Novine. Приказната може да се каже дека е многу актуелна и кај нас а актерите и режијата се одлични. Оние кои што сакаат да ја гледаат можат едноставно да ја најдат со претскажување на Google бидејки сите епизоди се ставени на DailyMotion
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
Coupling првите 3 сезони се легендарни, 4та сезона Џеф го нема и не е тоа тоа
глумецот го страело да не го запамтат и завикаат Џеф, пффф
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Добра излезе хрватската серија Novine. Приказната може да се каже дека е многу актуелна и кај нас а актерите и режијата се одлични. Оние кои што сакаат да ја гледаат можат едноставно да ја најдат со претскажување на Google бидејки сите епизоди се ставени на DailyMotion
Ги има и овде сите епизоди.

https://hrti.hrt.hr/#/video/list/category/29/filmovi-i-serije
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Типична скандинавска крими серија, изгледав 3 епизоди и ми изгледа интересно. HD торент имате на замунда

Follow the Money
Ја има и втората сезона, иако веќе подолго време се чека за титлови. Серијава се покажа како одлична.[DOUBLEPOST=1487543896][/DOUBLEPOST]
Трејлерот ме потсети на The Man in The High Castle со оние нацистичките знамиња во Лондон. Што знам некако фантазија приказна со нацисти дали би била добра.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.663
Што и фали бе, мене баш ми е одлична замена за Parenthood и Brothers&Sisters, од тој калибар серии ми е. А и NBC одлични се со семејните драми.
Ne ne. U pozitiva.

Sekoja epizoda e paket emocii.

Ja obozavam.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Вер ар д пипл кои ја гледаат Quantico новава сезона :D
само да не се разочарам пошто ептен до сеа ми беше јака..ко за почеток лајк

Патем и True Detective ја комбинирам у гледање уау ми е...
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Вер ар д пипл кои ја гледаат Quantico новава сезона :D
само да не се разочарам пошто ептен до сеа ми беше јака..ко за почеток лајк

Патем и True Detective ја комбинирам у гледање уау ми е...
Дечки ја гледа ли некој серијава Santa Clarita Diet на Нетфликс, јас почнав изгледав две епизоди онака на слепо, се што знаев беше следното:
Netflix će za streaming konkurenciju biti nezaustavljiv i ove godine jer nastavlja ulagati golema sredstva u vlastitu produkciju, napuhujući balon koji bi jednom mogao i puknuti. No, prije nego se to dogodi dobit ćemo komediju u kojoj glavne uloge imaju Drew Barrymore i Timothy Olyphant kao dvoje kalifornijskih agenata za nekretnine. Kaže najava, “život ovog para dobiva mračni zaokret nakon što Sheila (Barrymore) prolazi kroz dramatičnu promjenu.” Sudeći prema naslovu, ide na dijetu?
Уопште не оде на диета, хахаха. Маестрални перформанси од Дру и Тимоти, серијата ме изненади ептен. Браво за Нетгликсот, а серијава нз како да ја опишам дали е траши, мислам делува траши но во позитивна смисла. Досега не сум бил волку изненаден од некоја серија.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Дечки ја гледа ли некој серијава Santa Clarita Diet на Нетфликс, јас почнав изгледав две епизоди онака на слепо, се што знаев беше следното:
Netflix će za streaming konkurenciju biti nezaustavljiv i ove godine jer nastavlja ulagati golema sredstva u vlastitu produkciju, napuhujući balon koji bi jednom mogao i puknuti. No, prije nego se to dogodi dobit ćemo komediju u kojoj glavne uloge imaju Drew Barrymore i Timothy Olyphant kao dvoje kalifornijskih agenata za nekretnine. Kaže najava, “život ovog para dobiva mračni zaokret nakon što Sheila (Barrymore) prolazi kroz dramatičnu promjenu.” Sudeći prema naslovu, ide na dijetu?
Уопште не оде на диета, хахаха. Маестрални перформанси од Дру и Тимоти, серијата ме изненади ептен. Браво за Нетгликсот, а серијава нз како да ја опишам дали е траши, мислам делува траши но во позитивна смисла. Досега не сум бил волку изненаден од некоја серија.
Јас ја изгледав, и многу ми се допадна. Ми лежи ваков хумор, и Тимоти Олифант е маестрален во серијава, го знам по посериозни улоги, и ме изненади.
Од сите серии на Нетфликс, оваа е совршена за Binge Watching!
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Vukojebina rastura ja gleda li nekoj 2 sezona od Fortitude?
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Ако има уште некој што гледа Broadchurch после втората сезона, почнала и трета. Делумно со истите актери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom