Општи дискусии за ТВ серии

Член од
12 јануари 2013
Мислења
96
Поени од реакции
191
Aj pisi nesto.

Mene mi bese ok samo za tepanje vreme. Standard klise momenti. Nesto nad prosek edvaj.
Тоа ме интересираше дали ви се допаднала. Не знам можда јас си имав превисоки очекувања, пошо си сакам хорори и филмчето беше култно, и коа видов дека има серија ептен си се израдував и со ептен ентузијазам ја почнав. На почеток ми беше океј, али како почнаа да се развиваат дејствијата и колку поише клише моменти ставаа почнав ради реда да ја гледам. Можеше многу подобро да се направи.
 
M

Mr.T

Гостин
Да не отварам нова тема, дали може некој предлог серија чии епизоди траат 20-30 мин? Единствено серија од таков карактер сум ја гледал Californication (прва серија која ми е фул изгледана) :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.019
Поени од реакции
15.797
Да не отварам нова тема, дали може некој предлог серија чии епизоди траат 20-30 мин? Единствено серија од таков карактер сум ја гледал Californication (прва серија која ми е фул изгледана) :D
Entourage

Исто принцип ко Californication, ако ти се свиѓала таа ќе ти се свиѓа и Entourage.
Башка го има најјакиот лик во серии некад измислен, Ари Голд.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.941
Да не отварам нова тема, дали може некој предлог серија чии епизоди траат 20-30 мин? Единствено серија од таков карактер сум ја гледал Californication (прва серија која ми е фул изгледана) :D
Friday night dinner

Britanska serija, odlicen humor.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.529
Поени од реакции
7.860
Да не отварам нова тема, дали може некој предлог серија чии епизоди траат 20-30 мин? Единствено серија од таков карактер сум ја гледал Californication (прва серија која ми е фул изгледана) :D
The Office (US), How I Met Your Mother, Louie, It's Always Sunny In Philadelphia
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
183
Поени од реакции
429
Да не отварам нова тема, дали може некој предлог серија чии епизоди траат 20-30 мин? Единствено серија од таков карактер сум ја гледал Californication (прва серија која ми е фул изгледана) :D
Entourage

Исто принцип ко Californication, ако ти се свиѓала таа ќе ти се свиѓа и Entourage.
Башка го има најјакиот лик во серии некад измислен, Ари Голд.
Тогаш...

How to make it in America. Њујоршка Entourage, една од најдобрите серии некогаш снимени.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.019
Поени од реакции
15.797

Brings back so much childhood memories!
Браво за ова, многу се радувам, еден од цртаните од славните денови на Cartoon Network. Се надевам дека ова ќе биде поттик да почнат да прават нови сезони и од Kids Next Door, Courage the Cowardly Dog, The Grim Adventures of Billy and Mandy и така натаму. :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
40.495
Поени од реакции
79.548
Си ја почнав Coupling да се потсетам дали е добра како што ја памтам....и damn right it is! Една од најјаките сит-ком серии за мене лично. Нема утка со епизодиве до сега.

И втората епизода (излезена 2000) има муабет за политикал коректнес и уште е релевантен муабетот и во 2017 :ROFLMAO:

Врв на серија е,штета што не е до толку популарна (во смисла на некој уз муабет да му ја спомнеш да ти каже ЛЕЕЕЈ ДА ЈА ИМАМ ГЛЕДАНО НАЈЈАКА!!)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.270
Поени од реакции
3.486
Си ја почнав Coupling да се потсетам дали е добра како што ја памтам....и damn right it is! Една од најјаките сит-ком серии за мене лично. Нема утка со епизодиве до сега.

И втората епизода (излезена 2000) има муабет за политикал коректнес и уште е релевантен муабетот и во 2017

Врв на серија е,штета што не е до толку популарна (во смисла на некој уз муабет да му ја спомнеш да ти каже ЛЕЕЕЈ ДА ЈА ИМАМ ГЛЕДАНО НАЈЈАКА!!)
И јас го делам сосема истото мислење. Ја изгледав по барем трет пат сега во јануари. Најмногу сум се смеела на сцената на роденденот на Џеф кога ќе почне да се соблака а уствари собата полна луѓе. Ептен јака серија.

Sent from my E2105 using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
40.495
Поени од реакции
79.548
И јас го делам сосема истото мислење. Ја изгледав по барем трет пат сега во јануари. Најмногу сум се смеела на сцената на роденденот на Џеф кога ќе почне да се соблака а уствари собата полна луѓе. Ептен јака серија.

Sent from my E2105 using Tapatalk
My only regret е што таа и епизодата со Израелката никогаш нема да ги заборавам и неможам да го доживеам истото смеење што го доживеав прв пат кога ги гледав тие епизоди :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.142
Поени од реакции
13.361
Јас оваа не памтам да ја пуштале на наша телевизија, не сум ја начекала. Ме заинтересиравте со серијава, постојано сум во потрага по добри ситкоми. Поготово британски хумор, па и едвај 28 епизоди ... ќе си ја побарам по торенти. (y)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.451
Поени од реакции
22.838
Јас оваа не памтам да ја пуштале на наша телевизија, не сум ја начекала. Ме заинтересиравте со серијава, постојано сум во потрага по добри ситкоми. Поготово британски хумор, па и едвај 28 епизоди ... ќе си ја побарам по торенти. (y)
Ја даваа бре. Е сега, некој на Сител ја гледал, некој на Телма, некој на А2... :D
Јас мислам дека беше Сител. А ја шо мислам мора да е така.
Имаме и тема за серијата.
http://forum.kajgana.com/threads/bbc-coupling.79931/
Серијата ми е у топ 3 ситкоми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom