Општи дискусии за ТВ серии

Член од
5 април 2012
Мислења
7.611
Поени од реакции
8.266
Член од
5 април 2012
Мислења
7.611
Поени од реакции
8.266
Излезе на торенти најновата серија нa Netflix, A Series Of Unfortunate Events
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.611
Поени од реакции
8.266
Мистерија е? Процедурал?
Чуден стил некој мистерија /фантазија , не сум баш фан. Ќе пробам со една две епизоди ама мислам дека нема баш да ми се допадне. Слично како што не ми се допадна ниту Stranger Things
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.133
The man in the high castle ја гледа некој? Изгледав 8 епизоди од првата сезона и одлично делува.
Екстра серија, дури и чудно како нема посебна тема. Правена по истоемини романи. Германија победила во војната, САД се поделени на два деле Германски и Јапонски и меѓу нив неутрална зона. Интересна замисла на еден свет во ситуација што би било кога би било. Каков систем би вовеле нацистите а каков Јапонците. Плус има и Отпор на двете страни и и заткулисни игри кај Јапонците и Рајхот. Ако сакате сц-фи со историски шмек и доста интриги, вреди да се погледне.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.066
Поени од реакции
30.153
Jaс при самиот крај на Peep Show дојдов.
Фантастична серија со англиски хумор. Ќе ми недостигаат главните ликови, едно од најопасното дуо што се однесува до овој жанр. Сега се думам шо да гледам. :D
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.383
Поени од реакции
7.740
Jaс при самиот крај на Peep Show дојдов.
Фантастична серија со англиски хумор. Ќе ми недостигаат главните ликови, едно од најопасното дуо што се однесува до овој жанр. Сега се думам шо да гледам. :D
Рене умре, репризирај Ало Ало :LOL:
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
112
Поени од реакции
43
Член од
12 јануари 2013
Мислења
96
Поени од реакции
191
Никој не ја гледа The Exorcist? Баш сакав да си продискутирам за серијава :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom