Општа тема за ЕУ, вести, анализи, промени...

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од dzonyb, 2 јануари 2015.

 1. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.282
 2. NewForce

  NewForce

  Член од:
  30 декември 2014
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  143
  Франција прв круг излезна анкета:
  1. Макрон 23,7 % (Бивш "центристички социјалист", сегашен центрист)
  2. Л' Пен 21,7 % (Крајна десничарка)
  3. Меланшон 19.5 % (Краен левичар)
  3. Фијон 19.5 % (умерен десничар, т.е. "центристички десничар)

  Доста интересни резултати, но ова е секако лош сигнал за Л' Пен. Aj што во вториот круг ќе нема никаква шанса (единствено би имала мала шанса доколку би била заедно со Фијон), туку изгледа не успеа да биде прва ни во првиот круг. Од друга страна импресивно е како крајната левица (или како што некои би рекле автохтоната левица) завзема се поголем замав во Европа. Прво во Италија, па во Шпанија, па во Португалија, па во Холандија и сега еве во Франција.
   
  На VardarVoSrceto, Avenger99 и Bateman им се допаѓа ова.
 3. Bafra

  Bafra

  Член од:
  30 јануари 2011
  Мислења:
  1.598
  Допаѓања:
  1.227
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-4438296/At-age-17-Emmanuel-told-d-marry-me.html

  Машала машала, Макрон 39 год. а жената му 64 год. :aplauz:.
  Мажите што се со постари жени од нив (повеќе од 10 г разлика) пократко живеат него мажите кои имаат помлади жени (повеќе од 10 г разлика) :D

  Психолошки како на Трамп ќе му прават или дека завршил во језуитско приватно школо таман си е (y)
   
 4. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  4.860
  Допаѓања:
  8.457


  #уништени
   
 5. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.282
 6. Pina

  Pina

  Член од:
  1 ноември 2005
  Мислења:
  1.398
  Допаѓања:
  543
  Posle ovie slucuvanja vo USA, celiot teatar so izborot na Trump, patem i jas mu veruvav (svakom se desi da ispadne sharan) i negovoto totalnno 180 stepeni svrtuvanje od ona shto lomoteshe, lazheshe, glumeshe i vetuvashe na Amerikancite, chitaj Svetot, I just lost it. Sobra okolu sebe milijarderi i pravi toa shto ke mu kazhat e seto e bussiness as usual. Taka i so Le Pen ke bide. I da pobedi nishto nema da smeni. Ovoj establishment shto go rakovodi ovj svet mozhe da se pobedi samo so krvava Svetska Vojna i nishto drugo. Taka bilo i ke bide so vekovi.
   
 7. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  9.363
  Допаѓања:
  18.102
  Изгуби Ле Пен, и тоа по излезните анкети многу поубедливо од што се очекуваше.
   
 8. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.554
  Допаѓања:
  3.381
  [​IMG]
   
  На stratUs и Шкорпион им се допаѓа ова.
 9. Едмонд Дантес

  Едмонд Дантес

  Член од:
  30 август 2011
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  493
  Ко шо е тргнато уште слики и мемиња че и остана на десницава во европа,цицавлес за сите пари:icon_lol:
  Ако воопшто можат да се наречат десница useful lidiots водени од кукавичјите јајца на путин...
   
  teneke, Ставрогин, Avenger99 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.554
  Допаѓања:
  3.381
  Не заборавај дека со сликичиња и мемиња се деси Брегзит и Трамп.
  Како и да се сврти ЕУ, гзот ќе и биде од позади. ;)
   
 11. Едмонд Дантес

  Едмонд Дантес

  Член од:
  30 август 2011
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  493
  Прво неможи десницата сега цел век да се теши со трамп и брегзит,нели тоа требаше да биде ланчана реакција еуфорија ау-мау,следна беше аустрија па холандија па франција и така ќе се ослободеше цела европа од либералите/јудеомасоните/илуминатите(инсерт рандом причина оти не чини твојата држава)и на крај ќе се распаднеше годинава педерската ЕУ.Излезе гладна кокошка просо сонува:icon_lol:џабе толку дркање удри "десницава":cujte:
  И второ и уште поважно трамп полека и сигурно си седнува на к ур кај мрачниве сили,да не зборувам за енглезите кои темза не ги пери еу ќе ги мачи за пари и нормално пак ги чека шкотски референдум па можи ќе побараат и назад во еу ко шо е тргната работава,тереза и компанија ги гледам ко многу насекирани да ми се во суратине,орангутанон џонсон и џуџето фараж одамна слика има тон нема...
  Се на се многу врева за ништо :sekcza:
   
 12. аллександар

  аллександар Вечно ненаспан

  Член од:
  5 мај 2006
  Мислења:
  7.155
  Допаѓања:
  2.267
  уммм..... до каде е англија со излагањево ед еу??? нешо не се вртат информации многу околу тоа или ја неам прочитано???
   
 13. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.282
 14. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.282
 15. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.784
  Допаѓања:
  3.282
  еве како се работи во ЕУ а нам ни навоѓаат маани :icon_mrgr:

  Vijesti
  RTL ekskluzivno: noć s glasačima iz Srbije koji su odbili napustiti Hrvatsku dok im se ne plati za glasovanje
   

Сподели преку: