Омилен моден додаток

Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Летно време обавезно носам наочари за сонце а исто така омилен додаток во секое време ми е капче.Ташна морам да носам.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Прстени носам секогаш. Понекогаш носам обетки или ланче, зависи од тоа како сум облечена. Каиши не носам освен ако не ми паѓаат панталоните:) Чантичка носам секогаш, доколку не носам ранец:)
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Каиши носам скоро секогаш, ги имам во најразлични бои и модели, а и часовниците не ги заборавам :)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ова ми е омиленото ланче кое ептен ептен ретко го ваѓам од мене... инаку не сум баш по додатоци
 

Attachments

Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Imam poveke omileni.Tasna i casovnik mi se zadolzitelni,a za navecer skoro sekogas nosam obetki.Vo leto obavezno naocari,a kaisi i lancinja poretko.
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41


Секогаш го носам и си го сакам највеќе. Swarovski

 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Ланчиња ѓердани долги во секакви бои и секакви видови и белегзии милион на рака. То да го имам, другото не ми е битно. :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Кожна алка
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
обетка,часовник,ланче...
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Каиш. :icon_conf Паѓале - не паѓале пантолонте, навика ми е и морам да имам на мене. Наочари ако има сонце. А не сум по накитот, едино една алка иам 24/7 на ногата (шо не се брои, пошто не се ни гледа :icon_lol: ). Скоро два месеца како немам ставено обетки. Ми ојде пирсот јабана и од тогаш немам желба ни за обични. :lut:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Еден пирс со аквамарин, го немам извадено 3-4 години ( само за чистење :) ).
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Накит: обетки, алки, прстени, ланчиња...
Постојано си носам еден прстен на едната рака, алка на десната, а брајаницата на левата рака, никогаш не си ја вадам неа. Обетки златни имам постојано што ги носам, ама нормално, како секоја девојка и јас си имам околу 20 пара и повеќе од оние обетките што се од бижутерија. Тие нели се ставаат само за излегување, не се секојдневни, па навечер за во град обавезно си ставам такви.
А да, за малку да го заборавам и моето драго ланче кое никогаш не го вадам, со привезок златно срценце. :)
За секој случај, да ја спомнам и мојата мала ташничка која ја носам секаде со мене. :)
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
часовник задолжително, обетки, чанта и секогаш носам некое венче на глава (ни јас не знам колку ги имам)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom