Омилен моден додаток

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Омилено ми е ланчето т.е. синџирот со катанец што од врат не го ваѓав,па ми донесоа братучетките уште едно интересно ланче кое го носев одвреме навреме летоска,ваљда и летово ќе го носам,и наочари носам често.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
обетки и ташна
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
Obavezno nosam tasna zasto bez ne se osekam prazno i isto taka ne izleguvam bez obetki golemi i vpecatlivi isklucitelno da se drveni,top stojat na kratka kosa:kesa:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Стегач со Че Гевара, кожна алка, две ланчиња со анархија и темпларски крст.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Иам една сребрена алка што никогаш не ја вадам омилена ми е..
Исто често сакам да носам ланчиња од монистра, во разни бои...
Порано и обетки мноооогу носев, а сеа не знам зашо прекинав т.е послабо носам...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Ланче со глинен привезок во плави нијанси
Ова ми е посебно и го носам со месеци на мене, само затоа што изработено од љубов:pipi:
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
0
Obicno sum nakitena so lancinja ,narukvici,mendjusi,grdani.. vo zavisnost od parcinjata obleka sto gi nosam. No omileno mi e lance staro srebro so bordo mat kamen izgravirano kako amajlija a i podarok mi e od mnogu draga licnost. Go kombiniram so sekoj nakit
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Не сакам многу накит, не носам често, понекогаш на излегување

А работи што не ги вадам од мене се еден прстен,пластичен ама поклон ми е и многу си го сакам и една нараквица рачно работена, исто и ова поклон од истата личнот, затоа и многу си ги сакам
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Без наочари не излегувам, алките ми се постојано на рака и омиленото ланче на врат. Некогаш знам да ставам и обетки од големите (малите не се важат, постојано ги имам) исто така и каиш понекогаш си ставам, и така.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Имам фумо знакче за мир на врат, подарак од мајка ми за 13 роденден, не го вадам од себе од тогаш, а омилен додаток ми се менѓушките во облик на прасиња и два прстени кои ги носам стриктно на палците.
 
Член од
9 март 2008
Мислења
184
Поени од реакции
4
Не можам без ташни и очила секаде одам со нив накит мн не поднесувам мислам дека сум манијак за ташни кај и да идам прво тоа гледам да купам па се друго и секогаш гледам да бидат необични .Се случувало некогаш и да купам ,а да не ја носам ташната.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па сега во лето не излегувам без наочари за сонце, капа понекогаш. Кога излегувам често носам саат на рака и тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom