Озборување

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
нема да ни иде кафето убаоо ако фрлиме некој трач муабет
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.511
Поени од реакции
47.752
Па ако ми се одбие оговараното од целовкупниот муабет во животов,ке останат “само здраво шо праиш’’ и пар муабети за фудбал.. :)
Оговарам онака гадно,чак и се случувало ако е нешто тајно(што мислела дека само она знае),да и го лупнам од фаца на оговараната странка ако ме изнервира :)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Не сме имуни и ние машките на ова :vozbud: ама си признавам бе :toe: ,не сум како оние...јас не оговарам јас кажувам факти :tapp:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
мразам оговарање, но сакам оговарачици :pos2:

оговарањето го применуваат оние кои не знаат што паметно да направат од својот живот:toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А бе нема човек што не оговара, ај да не се правиме наивни. Уствари може има по некој, ама тоа чудо уште не сум го видела.:icon_lol:

Оговарам бе, оговарам. И си признавам обично ги оговарам тие што не ги поднесувам и што не ме поднесуваат. Кога ќе се седне на кафе, не може само интелектуални муабети, мора и малце трачарење.:)
Ама постои и добро т.е позитивно оговарање, кога збориш позитивно за некој кога он/она не е тука.:pipi:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Море оговарам, `ршум праам.
Уз кафенце, на мсн, дома, на факс, во друштво, во двојка, енитајм, ени плејс.
И убао ми е, и на сите ни е, и нема човек што е имун на тоа. :pipi:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
А бе нема човек што не оговара,ај да не се правиме наивни.Уствари може има по некој,ама тоа чудо уште не сум го видела.:icon_lol:

Оговарам бе,оговарам.И си признавам обично ги оговарам тие што не ги поднесувам и што не ме поднесуваат.Кога ќе се седне на кафе,не може само интелектуални муабети,мора и малце трачарење.:)
Ама постои и добро т.е позитивно оговарање,кога збориш позитивно за некој кога он/она не е тука.:pipi:
Те подржвам целосно :bravo: бар некој да си признајт...не сите мразам оговарачи ова она,а фактички и тие се....глупости :uvo:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Prirodna pojava e toa ali sega prajme muabet i tolku ne da se opsednam sega cel den da se tupam so koj kakov e so kogo e koj se razvel i slicno ama srasno mrazam od muva slon koga ke se naprai i luge koi te poznavaat podobro i znaat za tvoeto mianto poveke od ti samiot.:tapp:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Оговарам... иако не ми е мило и не сакам да го правам тоа и се мразам кога го правам тоа! :lud:секогаш ќе се најде нешто за оговарање хихих професорите за заб ги имаме фатено :baeh: Не е убаво ама коа луѓето немаат попаметна работа .... оговараат
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
за оговарање (убави работи) сум прв

кога ме оговарат онда сум последен
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
па оговарам,оговарам... најчесто после некое излегување утредента се собираме на трач кафе,да резимираме кој како што...:pipi: ништо злонамерно,ама ете така у крв ни е...
 
H

HITCH

Гостин
порано додека идев на школо обожавав да оговарам не можевме да замислиме ако не свртиме некој муабет со дугарките кога се запишав на факултет немам никого оговарано... ако сака некој да оговараме......... :vozbud::smir::smir:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
koga lugeto bi znaele sto zborat edni za drugi, zad grb, koga ne se zaedno, na svetot ne bi ostanale ni 4 prijateli.-Blez Paskal
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
а бе кај мене у клас има едно дете, секој ден оговара некој, кој кај бил, што правел, колку бил ок и такви некои глупости
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Сите ама баш сите сакаат да озборуваат, дали биле машки или женски, без тоа неможеме , ако не озборуваме некого нема муабет не е интересно ако некого не замешаш во истиот, ех види ја онаа каква кошула облекла, леле види го оној бе види какви фармерки, кондури и итн носи, тоа е основа на озборувањето значи излгедот наш, е потоа следат постапките на луѓето, кој со која, која со кого , тројки, и сл. швалерисувања, ред други работи, значи и проблем е да затоа што секојденвно гледаме и се мешаме во туѓите работи и проблеми, но никогаш прво погледот не го вртиме кон нашите сопствени грешки проблеми, трачеви, како што сакаме да огововараме, така многу лесно можеме да се најдеме во нечија уста, е тогаш боли кога ќе слушнеш дека некој ти ја мати кашата, арно ама тоа е тоа во таква средина живееме и мислам дека е многу тешко да се сменими односно искорениме озборувањето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom