Огледалце, огледалце... или: колку сме нарцисоидни?

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Да, НАРЦИС сум, се сметам себеси за убава и мислам дека нема ништо лошо во тоа да бидеш нарцисоиден. Само, без претерувања.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Па зависи нкогаш сум си убава некогаш не, завис кој период ми е:pos2: али сметам дека сум помалку нарцисоидна па и треба да е човек таков пошто ако не се сакаш себе си...
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Narcis sum,i najvise se nerviram koga si gi slusam drugarite kako komentiraat na nekoja grda devojka,pocnuvam da gi ubeduvam i tuka se stavam jas za primer sekogas:pipi:...i koga se gleam na sliki si se falam...inace vaka od cista mira da si kazam nekoj kompliment za sebe..epa ne sum bastolkav narcis:)
 
Член од
7 септември 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
па неможам да казам дека не сум.Богами стварно сум:kesa:.Во собата имам големо огледало и помини замини само си се подглегнувам.Ама не ги замарам луѓето со тоа како изгледам.Барем имам усул до толку:nenene:
.....па женско сум паа...:pos2:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Не сум нарцис,а и фала богу шо не сум.А и да сум,нема на сите да кажувам колку јас си се сакам.Смешно ми е:pos::pos:
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
Се сакам себеси....

Ако не се сакаш прво самиот како може да очекуваш од другите да те сакаат....

(не дека скромност ми е странски збор.. ама така е..Нели?!?!)
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Jas sum mn golem narcis i mislam deka sum se naj naj pozitivno nesto vo sekoja smisla ne samo za ubavina.Inace mislam deka jas ako ne si se sakam nikoj nemat da me sakat pa zato ljuge sakaj te si se .......:wink:
 
M

**MEMORY**

Гостин
Има нарциси, не викам не... Најверната другарка ми е нарцис (у телефонот има слики само од неа у милион различни пози)

Јас не сум нарцис....си се ѕиркам у огледало чат-пат ама кој не, нели? Па затоа ги измислиле огледалата на крај краева
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Ми се свиѓа мојот одраз во огледалото,ама не спијам пред него :)
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
da si se svigam i nekogas koa sum si epten swatka ili imam vreme ili sum neso posebno doterana mn dolgo se gleam u ogledalo i si praam razni pozi se filmam.. ina4e ne sum mn narcis. :))
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
па да нарцис сум и тоа го сметам за добра особина, затоа што прво треба да се сакаме себеси за да можат и др да не сакаат нели?
се согласувате ли со мене?
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Јеп... Признавам :) Нарцис сум...
Се сакам себеси, верувам дека сум уникатна и дека не постои никој како мене :pipi:
Па нормално дека нема, сите луѓе се различни. Друго, ако не се сакаш сам себеси, кој очекуваме да не сака? Се ценам себеси, ама не се преценувам :pipi:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
ич не сум нарцисоиден...и мислам и дека не сум фотогеничен...али се е до самодовербата...нешто што ми фали....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не сум нарцис, напротив - посакувам барем малку да бидам. Премногу сум самокритична спрема самата себе, така што и да направам, не чини, вакво е онакво е - само се критикувам.

Пред други луѓе, не го покажувам тоа, туку стално се шегувам, на шала велам: “Јас све знам“, “Секогаш сум во право“, иако знам дека не е така.
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Во мене не постои нити најмалку нарцисовидност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom