Огледалце, огледалце... или: колку сме нарцисоидни?

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Ич не сме.
Се глеам во огледало само ко се чешлам, шминкам и од ко ќе се облечам, инаку немом да се поднесам. :pipi:
 
S

<SheDevil>

Гостин
apsolutni se moite nesoglasuvanja so temava..
jas nikogo ne ubeduvam deka izgledam strasno dobro i gi poseduvam site atributi za vpereni pogledi, dlaboki vozdiski, lica podzinati i sve ostalo sto predizvikuva mojata silueta :)) jas ne sum ni malku samobendisana... jas sum samo realna! :bip:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Што знам...не се сметам себеси за нарцисоидна, ама доста време поминувам пред огледало :pipi:
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
isto i jas ne se smetam jes da mnoogu onaka mi rekle aman trgni se od ogledalo ali sto znam ...ipak ne se smetam
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Од време на време ќе се погледнам, да видам да не имам некои проблеми со лицето, телото итн.

Сум разумно нарцисоиден, не кријам.
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Колку сум убав/а, ахх?

Колку сум убав/а,ахх?
Колку пати го имате чуено ова од некој/а,можеби и самите си го имате речено,пред огледало можеби,или не?
Секако треба да се сакаме себеси,во секој од нас се крие еден мал нарцис,но постојано да го викаме ова на секој,секој ден,да се фалиме КОЛКУ САМО СМЕ УБАВИ???
Тоа едноставно неможам да го сватам!бев инспирирана да ја отворам темава од една типка,која е опседната со тоа КОЛКУ Е УБАВА!
Не велам дека е грда,но постојано го повторува тоа,и како да мора да и кажеш понеколку пати на ден,да и се восхитуваш-ОХ;ДА ПРЕКРАСНА СИ!:nesvest:
Како да и е тоа дневна доза за да преживее!
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
ЕБЕЊЕ СУМ!!! :vozbud: :vozbud:

:pos: :pos: :pos: :pos:

секогаш има интересни теми:pipi::back::toe::tv::wink::baeh::pusk::smir::toe:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Нарциси на секој чекор. Да ги собереш да направиш букет.
Нема ништо лошо во тоа човек да биде задоволен со својот изглед, ама, нели, се со мера.:toe:
 
Член од
3 август 2008
Мислења
250
Поени од реакции
2
Иам и ја нарциси у мое друштво ... Не ги поднесуем стварно :toe:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Секој човек треба да е нарцис и да се сака себеси, но до умерена граница.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Секој човек треба да е нарцис и да се сака себеси, но до умерена граница.
Токму така,,се согласувам со тебе.. Затоа што прво треба да се сакаме себеси за да можат да не сакаат другите..Ако не сме задоволни од себе нема ни другите да можат да бидат..И јас сум нарцис,,да,,но според мене комплиментите се заслужуваат и постојат за да бидат дадени од друг,,а не од самите себеси или пак да бидат изнудени!! И всушност ние,,нарцисите си ги знаеме своите квалитети и нема потреба да се потсетуваме самите на тоа...Тоа би можеле да го прават само несигурни личности,,на кои што мислњето на другите веројатно им е поважно од своето..:pipi::smir:

Едит од модератор:

ГАСИ ГО БОЛДОТ! не си на мсн.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Ок Ангелче,,но не мораше тоа во мислењето да ми го пишеш:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom