Огледалце, огледалце... или: колку сме нарцисоидни?

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
steta sto ne se custvuvam ubava NAJUBAVA SUM:pos2: :pos2: :pos2:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
IVA_SKORPIJA напиша:
steta sto ne se custvuvam ubava NAJUBAVA SUM:pos2: :pos2: :pos2:
Се согласувам, во целост. :lolz:
Ајде, ја реактивирам темава. Има нови форумџии кои сеуште се немаат изјаснето.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Acid напиша:
За изгледот - не сум нарцисоиден, дури многу често сум бил „уверен” во спротивното.

За тоа дека никој не е како мене, тоа е точно. Секој човек е уникатен и непостои никој сосема ист како него.

Самобендисан сум кога станува збор за спортот, верувам дека во секој спорт можам да победам секого. Па дури и dajdo во баскет. :wink:
Ајде, признај си колку се имаш сменето од времето кога го напиша постот!:)

Поголем нарцис си и од мене.:pos:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
:kesa:еве јас, јас, МОЖЕ ЈАС?!?! него, премногу нарцисоидна и тема, па така да неЌУм сам да си се оценам... има други за тоВа :idontgiveafuck:
едит... тоБ сум, ај, ќе си признаам!
 
С

Сатори

Гостин
Нарцис и тоа голем, јас сум секогаш убава.:pipi:
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Оп, нарцис најголем ... :bililaaar: Порано ич не се сакав, ама сегааа ... Нагоместувам и за минатото.:devojkr: Кога се сакате себеси, сите ве сакаат ... Ако мислам дека сум убава, ќе се чувстувувам убаво, и обратно, ако не се сакам, ќе се гледам најнеубава. :UMORNO:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Сите околу мене станаа нарциси,јас само ги полевам со вода if you know what I mean:zlo: :icon_lol:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Уф нарцис голем сум и тоа голем! Али не себична, самобендисана...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
real illusion of perfection
sovrsen sum :)
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Nerealno e ova, ali aj.. site se najubavi, .. kolku samo kontradikcii ima vo galerija ama aj. Nesto povise od prosek, daleku od bred pit.. sto znam, takov sum
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Пред да напишам уште една „клише” фраза „Не се бендисувам” а уствари 90% од луѓето се џарат во огледало и си викаат „што убав/а сум!”...ќе кажам само дека физичкиот изглед е на проценка на другите , а не самите. За нас самите треба секогаш да си бидеме задоволни од она што сме. Такви не даде природата такви ќе си бидиме.
 

~Ann~

~sweety~
Член од
11 февруари 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Мене компјутеров ми е пред огледалото така да 90% од времето кое го поминувам на компјутер, сакала или не сигурно се погледнувам повеќе пати на ден. А тоа дали сум самобендисана, не сум. Никогаш не сум била и ниту сакам да бидам. Таквите луѓе ми се тотално антипатични. Мислам добро е во некоја мерка да се сакаш себе си, но некои луѓе претеруваат па ептен се одбивни.
А колку се сакам себе си, зависи од разположението, ако сум среќна сакам се на мене, а ако ми се спие или сум нервозна го наоѓам и најмалиот недостаток...
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
воопшто не сум нарцизоиден!и немам некое посебно мислење дека сум убав!дури и ми е непријатно кога го фалат мојот изглед!
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Дали сум нарцис?!охохо нема поголем нарцис од мене,премногу си се сакам и нон стоп сум си со огледалцето.Тоа добро зошто ако самиот се сакаш себеси и мислиш дека си нај нај и другите ќе имаат такво мислење за тебе, а ако не ништо од бизнисот...хехе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom