Огледалце, огледалце... или: колку сме нарцисоидни?

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
нарцис сум па што??????
ама у граници. уствари некад ги надминувам ама...
без огледалце не излегувам од дома!!!!!!!!!!!
а дома ги имам не секој чекор! може затоа.....:pipi::pipi::pipi::pipi::pipi:
 

*eLeNa*

мјаѕ.ιgℓєѕιαѕ ^^
Член од
6 март 2008
Мислења
98
Поени од реакции
16
Еееј темава таман за мене... xD...Голем нарцис сум! :D Ама имам граница...Се случува...ми велат:Елена,мн си убава на сликава :)...Јас:Знам! :) ...хехе...на ова реагираат со удар по глава xD Но,сепак се со граница...запознав еден тежок нарцис...дефинитвно...ужас!Значи однесување... :S...Сепак треба малку да се контролираш...
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Лелеле леле леле сум најубава сум па што !
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Во себе имам многу мала доза на нарцисоидност ама мислам дека нема некој што ја нема затоа што уште од мали сме навикнати да слушаме: „убав/а тој/таа на мама, на тато“.

Мислам дека најбитно од се` е да се сакаме и цениме себе си, па потоа да не сакаат и ценат и другите.

Ама она претерано сакање на себе си ме нервира. Има луѓе кои се мислат дека се се` на светов, дека се најубави, најпаметни. Никој не може да биде најпаметен и најубав, поготово не ова второво затоа што се работи за вкус.

Да, од дома секогаш излегувам со огледало, но не за да се гледам и да си викам „леле колку сум убава“ туку затоа што ми треба на пр. за да се видам после јадење да не имам нешто во забите, за да си ја наместам косата ако ми штрчи некој прамен, за да си ја поправам шминката ако ми се размачкала и сл.

Дома имам огледала насекаде така да неизбежно е да се погледнам во нив. Ми се има случено да си имам речено сама на себе „еј баш добра комбинација на облека сум напраила“, „добро сум се нашминкала“, „вака косата ми е поубава“ ама да седнам и просто да се восхитувам на својата ’убавина’ НЕ!

Имам кажано за некои слики дека сум добро искочена (што стварно и ретко го кажувам) и кога некој друг ќе ми даде коплимент за нешто малку ми е незгодно, не знам како да изреагирам и кажувам едно скромно ’фала’.:pipi:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
На моменти сум, на моменти не сум :) Незнам ни јас... Ми варира зависно од расположение и ситуација :)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Нема да пројдам пред огледало без да застанам да си речам ее томо бе сува лепота си бе :) Грее собава од тебе :) Па ај вие женските добивате комплименти од нас бе... (ја од време на време давам :)) ама ние машките мора сами да си се фалиме... гукнете малце бар по еден комплимент месечно фрлете... :)
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
6
ја само кога сум без маица кочам пред огледало! :)
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
...Воопшто не сум нарцис...Ако има нешто како анти-нарцис, тоа би била..Воопшто не се преценувам, се сакам себеси, но во реални граници, повеќе како почит би му дошло тоа некако...Се гледам у огледало само кога морам, не застанувам пред него за со саати да и се восхитувам на својата убавина...
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
На огледало освен кога се спремам не се гледам..
посебно навечер пред огледало... мн ми е страв
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Не мислам дека сум најубав, ама мислам дека сум убав. ЈБГ зар има некој што си мисли дека нњ њ убав.Тоа то јас си сметам дека сум си убав не е нарцисоидност,повеќе реалност и објективност.:vozbud::vozbud::vozbud:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Не мислам дека сум најубав, ама мислам дека сум убав. ЈБГ зар има некој што си мисли дека нњ њ убав.Тоа то јас си сметам дека сум си убав не е нарцисоидност,повеќе реалност и објективност.:vozbud::vozbud::vozbud:
Поише е самодоверба :)
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Mojata narcisoidnost varira vo ekstremni granici.Ima momenti koga gledanjeto vo ogledalo mi pricinuva zadovolstvo,uzivam vo gletkata :pipi:i momenti koga istoto mozam da go podnesam samo nekolku sekundi.:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom