Оглас за вработување во МВР

Член од
16 мај 2010
Мислења
23
Поени од реакции
1
znae li nekoj do kaj e fazata so lekarski pregledi, zavrseno li e ili....? nesto razbrav prodolzuvano e
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
znae li nekoj do kaj e fazata so lekarski pregledi, zavrseno li e ili....? nesto razbrav prodolzuvano e
gotovo zavrseno e primeni se decata,pretezno deca na nacalnici i slicno se primeni[DOUBLEPOST=1473582042][/DOUBLEPOST]
znae li nekoj do kaj e fazata so lekarski pregledi, zavrseno li e ili....? nesto razbrav prodolzuvano e
gotovo zavrseno e primeni se decata,pretezno deca na nacalnici i slicno se primeni
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.634
Поени од реакции
858
gotovo zavrseno e primeni se decata,pretezno deca na nacalnici i slicno se primeni[DOUBLEPOST=1473582042][/DOUBLEPOST]
gotovo zavrseno e primeni se decata,pretezno deca na nacalnici i slicno se primeni
Ако, немам против, и онка за ништо друго не ги бива освен за џандари.
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
88
Поени од реакции
30
znae li nekoj do kaj e fazata so lekarski pregledi, zavrseno li e ili....? nesto razbrav prodolzuvano e
Беше завршено со лекарско и се чекаше само краајна листа, ама од кога дојде министер нов, викнаа уше неколку групи за на лекарско. И уште не е финализирано до крај се.[DOUBLEPOST=1474135511][/DOUBLEPOST]
znae li nekoj do kaj e fazata so lekarski pregledi, zavrseno li e ili....? nesto razbrav prodolzuvano e
Беше завршено со лекарско и се чекаше само краајна листа, ама од кога дојде министер нов, викнаа уше неколку групи за на лекарско. И уште не е финализирано до крај се.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.298
Поени од реакции
1.434
gotovo zavrseno e primeni se decata,pretezno deca na nacalnici i slicno se primeni[DOUBLEPOST=1473582042][/DOUBLEPOST]
gotovo zavrseno e primeni se decata,pretezno deca na nacalnici i slicno se primeni
Тие на началниците се веќе 2-3 години вработени, на прв/втор конкурс. :D :D :D Овој последниов сега што ги примаат, и претпоследниот сега при крај што се, се најголемите неписмени бараби и ретардоси.

Јас памтам дека беше 12.30 зошто јас завршив 2 секунди пред да ми истече времето, завршив за 12.28.
Овогодинешниве проверки се како што викаш ти боза зошто сите ке одат во плава униформа, нема да има за во специална како што имаше првата год каде 45 посто од кандидатите завршиа таму
3200 ја ги трчав за 11мин. :)

Од првата година од 300 души, 120 ебр, 60 тигар, имаше и алфа.. така да, над 60% се во единиците. :D

И не ме смејте со физичкиве проверки, инвалид во количка да појде- ќе ги помине. :) Не заборавајте каде живеете, и не трчајте на кеј/игралиште.. трчајте онаму каде што ќе имате просперитет. А тоа не е кејот, не е пумпањето склекови и слично. :)
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2016
Мислења
16
Поени од реакции
27
Почнаа ли со работа оние пред некој ден што ја завршија обуката ?
 
Член од
11 октомври 2016
Мислења
16
Поени од реакции
27
Никој не почнува одма со работа, треба да помине одреден период, а некој и со месеци чекаат.
А зошто со месеци би чекале кога веќе им е завршена обуката нели значи тоа автоматски дека се вработени во мвр ?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.607
Поени од реакции
5.014
Почнаа ли со работа оние пред некој ден што ја завршија обуката ?
Ќе почнат кога и да е. А и доколку има одреден период пред да почнат,неверувам да е подолг од 1 или 2 месеци.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.634
Поени од реакции
858
Ќе почнат кога и да е. А и доколку има одреден период пред да почнат,неверувам да е подолг од 1 или 2 месеци.
Нема пари во буџетот, најверојатно чекаат да земат кредитче.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom