Оглас за вработување во МВР

Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
265
Знае ли некој кога би требало да има конкурс за во МВР?
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
53
Поени од реакции
26
Гледам излегол нов оглас. Може ли некој што ги поминал проверките без разлика примен или не да ми пише во приватна порака. И знам како идат работите кај нас со врски итн... само ми требаат некои основни информации.Поздрав
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Дали ако ги поминиш лекарските прегледи значи дека ќе те повикаат на обука ?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Во градот кај што живеам примија на работа во МВР аптекар со завршено средно фармација-и тоа како инспектор!!
Мајка му тогаш беше пратеничка од сдс во ебеното Собрание и го вработи гудето во МВР,според мене тоа е уште потврда во каква вукојебина од држава и систем се има претворено Македонија! Ова е и срам за МВР како институција а и за комплетната џандарска професија!
 
Член од
3 декември 2019
Мислења
71
Поени од реакции
30
Во градот кај што живеам примија на работа во МВР аптекар со завршено средно фармација-и тоа како инспектор!!
Мајка му тогаш беше пратеничка од сдс во ебеното Собрание и го вработи гудето во МВР,според мене тоа е уште потврда во каква вукојебина од држава и систем се има претворено Македонија! Ова е и срам за МВР како институција а и за комплетната џандарска професија!
De be tipa za stoj4o debelio najde da klevetes tuka bree radoviska rabota razbiras
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
875
Поени од реакции
2.095
Во градот кај што живеам примија на работа во МВР аптекар со завршено средно фармација-и тоа како инспектор!!
Мајка му тогаш беше пратеничка од сдс во ебеното Собрание и го вработи гудето во МВР,според мене тоа е уште потврда во каква вукојебина од држава и систем се има претворено Македонија! Ова е и срам за МВР како институција а и за комплетната џандарска професија!
Не може да го примат како инспектор ако е само со средно, ама 90% од полицајците во меѓувреме си купија дипломи така да..
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
De be tipa za stoj4o debelio najde da klevetes tuka bree radoviska rabota razbiras
А што треба? Да молчиме за оваквите девијации во државава? Стојчо е срам за полицијата како институција
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Каде се вршат лекарските прегледи? Во поликлиника на МВР кај пролет од Веро надолу (ул. Славко Јаневски)?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom