Оглас за вработување во МВР

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.245
Поени од реакции
52.002
3:35 зa 1км нaјбрзo имaм трчaнo, aкo зaпнaм и пoбрзo, a реaлнo oкoлу 5:20 би требaлo нa 1500 дa е
Бaш ќе прoбaм утре
Да. Ја коа трчав за школо (трет бев у Скопје) имав 3 кома нешто.
Али тие три кома нешто резултати ни се кога максимумот ќе го дадеш, после тоа уште пола од тоа што си го истрчал - да истрчаш, па што знам дали е така едноставно 5,25
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.502
3:35 зa 1км нaјбрзo имaм трчaнo, aкo зaпнaм и пoбрзo, a реaлнo oкoлу 5:20 би требaлo нa 1500 дa е
Бaш ќе прoбaм утре
Некако многу тешко ми се виде, дали незагреан бев доволно можеби ама треба нон стоп со исто темпо да се трча т. е. нешто побавно од шпринт..претешко е ова да не се лажиме
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.699
Некако многу тешко ми се виде, дали незагреан бев доволно можеби ама треба нон стоп со исто темпо да се трча т. е. нешто побавно од шпринт..претешко е ова да не се лажиме
Ако овие ти се тешки, што треба да кажам јас што кога влегов се бараа 55 склекови под 2 мин, 65 стомачни под 2 мин, вратило минимум 10, и одкога ќе ги поминиш овие на крај трчањето беше 3200 метри под 12:30, јас предтоа вежбав 6 год кикбокс, и пак немав кондициија да стигнам на време, но за 2 месеци трчање секое сабајле успеав.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.502
Ако овие ти се тешки, што треба да кажам јас што кога влегов се бараа 55 склекови под 2 мин, 65 стомачни под 2 мин, вратило минимум 10, и одкога ќе ги поминиш овие на крај трчањето беше 3200 метри под 12:30, јас предтоа вежбав 6 год кикбокс, и пак немав кондициија да стигнам на време, но за 2 месеци трчање секое сабајле успеав.
Јас спомнав само за трчањето 1500 метри, другите работи се стигаат со помалце тренинг.. Инаку мислам дека во 2012 беа овие услови што ги напиша.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.249
Поени од реакции
14.669
Не само за прием туку би ги воведил ваквите тестови на секои 6 месеци, доколку не успее да ги помине со барем 90% од побарувањата документите во рака и дома.
Кога ги примаат знаат да се стегнат голем дел и да бидат како ластик, за 2 години после тоа истиот што бил ластик станува бишка и не може ни да ги изоди тие 1500метри.
Полиција/војска треба да бидат поим за атлети, а не како нашиве тука пола не можат да си го видат ни со камионски ретровизор од стомаците.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.754
Поени од реакции
3.612
Screenshot_2016-07-31-09-26-24.png

Мнoгу сум пaднaл...
1.5 би билo некaде 5:45
Бaш ќе прoбувaм денoвиве пoсaбaјле дa видaм, секaкo немa дa се прoијaвaм. Инaку трчaм пoдoлги дистaнци 10-15 км, сo 12-13км нa сaaт
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.502
1.5 би билo некaде 5:45
Бaш ќе прoбувaм денoвиве пoсaбaјле дa видaм, секaкo немa дa се прoијaвaм. Инaку трчaм пoдoлги дистaнци 10-15 км, сo 12-13км нa сaaт
Пак ќе напишам,едно е кога ќе трчаш со 25-30% од силата,друго е кога треба да стегниш со над 80% од силата бидејќи телото ти е навикнато на претходното темпо ..И јас трчам секој ден 3 километри на угорница(до едно село кај мене во близина таков е патот) за 13:30-14:00 од прилика ама ова ми се виде пеколно..веројатно треба повеќе тренинг за ова .
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.981
Поени од реакции
551
Ако овие ти се тешки, што треба да кажам јас што кога влегов се бараа 55 склекови под 2 мин, 65 стомачни под 2 мин, вратило минимум 10, и одкога ќе ги поминиш овие на крај трчањето беше 3200 метри под 12:30, јас предтоа вежбав 6 год кикбокс, и пак немав кондициија да стигнам на време, но за 2 месеци трчање секое сабајле успеав.

трчањето границата никогаш не била 12:30 туку 13:30.


Луѓе не играјте курот...годинешниве проверки се боза. Баба ми да ја викнам ќе ги помине..нема згибови, нема 55 склекови, нема 60 стомачни
а ми уфрлиле некој си безвеза дисциплини како трчање 20м, 9 склека за 10 секунди...дрн дрн јариња
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.502
трчањето границата никогаш не била 12:30 туку 13:30.


Луѓе не играјте курот...годинешниве проверки се боза. Баба ми да ја викнам ќе ги помине..нема згибови, нема 55 склекови, нема 60 стомачни
а ми уфрлиле некој си безвеза дисциплини како трчање 20м, 9 склека за 10 секунди...дрн дрн јариња
Без 2 месеци тренинг нема шанси да ги направиш иако се бозе според тебе..ти знајш шо треба за од место да рипниш 2.20 и тоа заедно со петиците?..оди пробајсе надвор па ќе видиш колку се боза...јас пак ќе напишам..за да ги истрчаш 1500 метри под 5.25 треба да си нинџа..замисли цел круг од 400 метри треба да го трчаш под 1 минута и 20 секунди ...ако не си сајла слаб и да имаш стомачни немаш никакви шанси
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.699
трчањето границата никогаш не била 12:30 туку 13:30.


Луѓе не играјте курот...годинешниве проверки се боза. Баба ми да ја викнам ќе ги помине..нема згибови, нема 55 склекови, нема 60 стомачни
а ми уфрлиле некој си безвеза дисциплини како трчање 20м, 9 склека за 10 секунди...дрн дрн јариња
Јас памтам дека беше 12.30 зошто јас завршив 2 секунди пред да ми истече времето, завршив за 12.28.
Овогодинешниве проверки се како што викаш ти боза зошто сите ке одат во плава униформа, нема да има за во специална како што имаше првата год каде 45 посто од кандидатите завршиа таму.[DOUBLEPOST=1469978716][/DOUBLEPOST]
Без 2 месеци тренинг нема шанси да ги направиш иако се бозе според тебе..ти знајш шо треба за од место да рипниш 2.20 и тоа заедно со петиците?..оди пробајсе надвор па ќе видиш колку се боза...јас пак ќе напишам..за да ги истрчаш 1500 метри под 5.25 треба да си нинџа..замисли цел круг од 400 метри треба да го трчаш под 1 минута и 20 секунди ...ако не си сајла слаб и да имаш стомачни немаш никакви шанси
Идризово имаше повеке женски што рипаа по 2.20, мој персонален рекорд ми беше 2.65 иако не сум некој двометраш, рипањето од место има техника, не е само да рипаш, барај видеа на јутуб, и не не треба да си нинџа, фати секој ден трчај и ке набиваш кондиција со тек на време, и работи на дишењето.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.981
Поени од реакции
551
Јас памтам дека беше 12.30 зошто јас завршив 2 секунди пред да ми истече времето, завршив за 12.28.
Овогодинешниве проверки се како што викаш ти боза зошто сите ке одат во плава униформа, нема да има за во специална како што имаше првата год каде 45 посто од кандидатите завршиа таму.[DOUBLEPOST=1469978716][/DOUBLEPOST]

Никогаш границата не била 12.30. Кажи која генерација си ќе го најдам конкурсот и ќе го постираме.[DOUBLEPOST=1469992366][/DOUBLEPOST]
Без 2 месеци тренинг нема шанси да ги направиш иако се бозе според тебе..ти знајш шо треба за од место да рипниш 2.20 и тоа заедно со петиците?..оди пробајсе надвор па ќе видиш колку се боза...јас пак ќе напишам..за да ги истрчаш 1500 метри под 5.25 треба да си нинџа..замисли цел круг од 400 метри треба да го трчаш под 1 минута и 20 секунди ...ако не си сајла слаб и да имаш стомачни немаш никакви шанси
хахах

друже не биди смешен, ја нинџа ли сум ?


сакам да кажам дека проверкиве се релативно лесни годинава, освен тоа трчање 1500м за 5.25 каде малце од малце треба да го испотиш газот.[DOUBLEPOST=1469992465][/DOUBLEPOST]иначе од утре почнуваат проверките:shook:
 
Последно уредено:
Член од
5 август 2008
Мислења
5.953
Поени од реакции
5.226
Дa не бил некoј вчерa? Дa спoдели кaкo иде редoследoт нa вежби
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.634
Поени од реакции
858
Дигате врева како демек се пријавувате на конкурс за работа во НАСА ебате беља.
За џандар ти е доволно да знаеш да си го кажеш името и да не се мочаш у гаќи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom