Оглас за вработување во МВР

G

Goldie

Гостин
Vo mvr site se glupi, i nesposobni, a jas sum mn spremen za taa rabota i mozam predavanja da im drzam, ama nejkam zs sakam da bidam miljarder.
Toa ti e toj makedonski mentalitet.
Zvucis kao, da bev gruevski site kee imaa plata nad 60k ama nejkam.
Каде прочита дека реков дека сите се глупи и неспособни те молам цитирај ме ? Или може се пронајде во тие зборови па се најде прозван да реплицираш
Лик колку е колку-толку интелегентен, е физички спремен и самиот би ги критикувал тие што не заслужуваат а влегоа во полиција стрикно со врски и пари а не покажан квалитет
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.634
Поени од реакции
858
Ај ти кажи ми држава каде што син на политичар го фаќаат на граница со тешка дрога па си шета слободен на улица а некој рандом просјак го фаќаат со 1 грам мара и лежи ќорка и воедно е ударна вест на медиуми?

Значи не се пали за џабе на темава, никој не ја хејта професијава како професија, туку се хејта затоа што моменталниов кадар е меѓу главните инструменти на фамилијата. Го јадат некои гревови како дилеров или некој што ќе се престрои по грешка а син на политичар и лицето АЗ кое крева 200 на Илинденска сред бел ден ќе си шетаат како Вајат Ерп.
1) Синот на Трајко Велјановски
2) Ален
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.081
Поени од реакции
947
Абе сеа ако зборуваме за другари што завршиле електро и јас имам еден што програмира од дома а зима плата од 45к, ама нема фабрика отворено туку бил спремен и го примиле на работа, а тој инжинерот ти што го познаваш изгледа со врски има завршено.
Според твоите муабети сите што се невработени биле мн спремни и паметни а овие вработениве 99 посто биле ненормали, ок што да ти кажам, секој има право како сака да си размислува. чао позз[DOUBLEPOST=1469463418][/DOUBLEPOST]

Ај кажими член кај што пишува дека дека 1.7 грама било дозволено ???? молимте, па да фатам јас едно 100 пати по еден грам да донесам дома ама да биде легално, да не може ништо да ми напраат
за македонска фирма програмира од дома или за странска?

ти кај си вработен и колку плакати имаш излепено досега? или пак татко ти е политичар?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.034
Поени од реакции
194.612
1) Синот на Трајко Велјановски
2) Ален
Ко демек не знаеме кои се :) туку пробав понежно да објаснам на членот погоре ама џабе, гледам и 5 души други се убедуваат, залудно.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.699
за македонска фирма програмира од дома или за странска?

ти кај си вработен и колку плакати имаш излепено досега? или пак татко ти е политичар?
Za vip programira.
Koj k.r faktor si ti pa da ti kazam kaj rabotam i dali imam plakati lepeno, da ne rabotis maticar pa ti trebaat informacii za mene?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.826
Поени од реакции
5.818
Овие шо планираат без врски да пробуваат сериозни се? Или сакаат малце буџетот да го наполнат
Несакам демотивирачки да делувам ама реалност е дека пред селективниот ке се знае кои влегуваатSent from my iPhone using Tapatalk
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.577
Поени од реакции
8.219
Ајде што се расправате.
Ќе дојде сеа скоро пак комуњарско време.Нема да го има син му на велјановски,ќе го има син му на верушевски.
Исти кур,друго паковање...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.634
Поени од реакции
858
Во меѓувреме да прочитаме за подвизите на нашата полиција
http://reporter.mk/2016/06/06/фатен-дилер-од-македонска-каменица-со-1/
Woow каква акција.[DOUBLEPOST=1469486438][/DOUBLEPOST]Не
Ко демек не знаеме кои се :) туку пробав понежно да објаснам на членот погоре ама џабе, гледам и 5 души други се убедуваат, залудно.
Не дека не знаете, туку шупаците што се ставаат над закон треба да се кажат по име и презиме, за такви нетреба ич нежност.
 
Последно уредено:
Член од
5 август 2008
Мислења
5.953
Поени од реакции
5.226
Да не има некој инфо од коа ќе почнат да викаат за вежбите?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.502
Заприметив има многу членови на форумов што ги потценија дел од вежбите и сметаат дека повеќето се лесни и дека со малку тренинг ќе успеат да ги направат..па дури некој ги потенцираа како да се комедија за полицаец..

Епа искрено да ви кажам ако некој можи со малку тренинг да ги истрча 1500 метри за 5.25 јас признавам ќе го сечам половиот орган јавно на плоштад...тоа што се селектирани и што влегуваат со врски е друга работа,ама ова е најпеколната вежба во мојот живот што ја имам пробано искрено и тоа што цел живот тренирам бидејќи сум инволвиран во спортот...темпото е еквивалентно како да трчаш 150 метри за под 30 секунди ама ова треба нон стоп да го трчаш
 
Последно уредено:
G

Goldie

Гостин
Заприметив има многу членови на форумов што ги потценија дел од вежбите и сметаат дека повеќето се лесни и дека со малку тренинг ќе успеат да ги направат..па дури некој ги потенцираа како да се комедија за полицаец..

Епа искрено да ви кажам ако некој можи со малку тренинг да ги истрча 1500 метри за 5.25 јас признавам ќе го сечам половиот орган јавно на плоштад...тоа што се селектирани и што влегуваат со врски е друга работа,ама ова е најпеколната вежба во мојот живот што ја имам пробано искрено и тоа што цел живот тренирам бидејќи сум инволвиран во спортот...темпото е еквивалентно како да трчаш 150 метри за под 30 секунди ама ова треба нон стоп да го трчаш
Со 2 месеци тренинг максимум и најнеспремниот ќе истрча 1500 метри за 5.25
Јас кога бев поактивен трчав по 10тина километри без никакво форсирање со тоа темпо 5.30 а не пак ако треба да запнеш на ваква мала дистанца од 1500м
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.502
Со 2 месеци тренинг максимум и најнеспремниот ќе истрча 1500 метри за 5.25
Јас кога бев поактивен трчав по 10тина километри без никакво форсирање со тоа темпо 5.30 а не пак ако треба да запнеш на ваква мала дистанца од 1500м
Братми и јас сме фудбалски судии,редовно тренираме и внимаваме на исхраната,веќе имаме фатено контиунитет подолго посебно братми кој е на листа во прва и втора МФЛ каде се бараат најстроги критериуми во полагањето ...пробавме денес да ја истрчаме и не успеавме и тоа што сме ултра физички подготвени (плус стомачни и чучавци).

Тоа дека со 2 месеци тренинг ќе ги истрќаш 1500 метри за 5.25 можиш на некој што нема трчано да му кажваш..друго е да трчаш 10 километри со 35 % од силата,друго е кога треба да запниш со 85% од силата и 1500 метри да трчаш скоро шрпинт..и јас на угорница трчам со 50% од силата 3 километри ама ова дупло потешко ми се виде.

Џабе објаснувате дека лесни се критериумите кога за ова треба нинџа да си.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.754
Поени од реакции
3.612
3:35 зa 1км нaјбрзo имaм трчaнo, aкo зaпнaм и пoбрзo, a реaлнo oкoлу 5:20 би требaлo нa 1500 дa е
Бaш ќе прoбaм утре
 
Член од
27 јули 2016
Мислења
102
Поени од реакции
94
Братми и јас сме фудбалски судии,редовно тренираме и внимаваме на исхраната,веќе имаме фатено контиунитет подолго посебно братми кој е на листа во прва и втора МФЛ каде се бараат најстроги критериуми во полагањето ...пробавме денес да ја истрчаме и не успеавме и тоа што сме ултра физички подготвени (плус стомачни и чучавци).

Тоа дека со 2 месеци тренинг ќе ги истрќаш 1500 метри за 5.25 можиш на некој што нема трчано да му кажваш..друго е да трчаш 10 километри со 35 % од силата,друго е кога треба да запниш со 85% од силата и 1500 метри да трчаш скоро шрпинт..и јас на угорница трчам со 50% од силата 3 километри ама ова дупло потешко ми се виде.

Џабе објаснувате дека лесни се критериумите кога за ова треба нинџа да си.
абе тоа е за ако си без врски
 

Kajgana Shop

На врв Bottom