"Огласи" за работа

Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Ееее и јас тоа викам. Сабајлево им се јавив и "Завршен е огласот...Стигнаа еден куп пријави (што е тоа еден куп)...Одбравме. -Аха, гледам пишува до 20ти? Е, да. Ама веќе одбравме."
Што е еден куп ?:icon_lol:
Сестра ми аплицираше во една фирма барале правник со или без искуство и таа што ги правеше интервјуата и била познаничка и и кажала дека за 3 дена стигнале 300 апликации :)
Друг пример за еден куп е, идам у алма М имаше оглас за комерцијалисти и мерчандајзеи и прават тестирање ( тестирањето е само за тие кој влегле во "потесен круг" ) идам јас среќево потесниот круг и потесниот круг се состооеше од преку 300 души со просечна возраст од 25 години и имаше масовно тестирање... што би рекол Спиро наш работа има, не им се работи на младиве :)
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Што е еден куп ?:icon_lol:
Сестра ми аплицираше во една фирма барале правник со или без искуство и таа што ги правеше интервјуата и била познаничка и и кажала дека за 3 дена стигнале 300 апликации :)
Друг пример за еден куп е, идам у алма М имаше оглас за комерцијалисти и мерчандајзеи и прават тестирање ( тестирањето е само за тие кој влегле во "потесен круг" ) идам јас среќево потесниот круг и потесниот круг се состооеше од преку 300 души со просечна возраст од 25 години и имаше масовно тестирање... што би рекол Спиро наш работа има, не им се работи на младиве :)
Тоа во право си, само:
- не е професионално да му кажеш на некој дека имаш еден куп пријавени
- по ниеден закон не смееш да затвориш оглас пред истек на рокот кој сам си го навел во истиот
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
255
Поени од реакции
237
здраво, ако може некој да ми каже за една компанија интерактив гејминг (igaming), бараат "content writer " дали работата е сериозна работа или слична ко тие другине заработи преку интернет и тн..
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.572
Поени од реакции
13.171
Дали сте запознаени и информирани со барање на физиотерапевтски кадри во ЕУ? Се работи за лице кое има бугарски пасош и завршено Висока медицинска школа и солидно CV, но кое не доби работа тука иако беше далеку најкомпетентен. Се бараат вакви кадри низ ЕУ, линкчиња нешто, информации?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.187
Поени од реакции
66.645

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Таков е новиот закон :)
Изгледа ептен глупо, ама мора да биде објавено според законите...
Област: Забава и рекреција :tapp:

Чудно, нема за оние што ќе се на резервна клупа + голман. Ми мириса на затајување данок. :vozbud:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
има ли некој, работно искуство со саваот греис ?? дали плаќаат услови за работа и слично
 
C

cige

Гостин
Има некој да сподели информации што работел или работи во ЕуроМед Миладиновци?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom