"Огласи" за работа

С

СаШеНкО

Гостин
По закон, платата треба да е наведена во огласот. Повеќето огласи на ова vraboti.se се објавуваат, кога веќе се избрани кандидатите. :)
Ама ај ставајте си линкови.
За овие огласи што ги пуштив не се избрани кандидатите те уверувам :)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Пратив 20тина CV-inja , добив одговор од три од кои две беа: Ви благодариме на аплицирањето.
Хаос систем , најубаво е да се јавиш у фирмата и си средиш сам интервју.[DOUBLEPOST=1445518071][/DOUBLEPOST]
Имал некој искуство со културно едукативен дом ?
Имав некое искуство во таа сфера со Младинска Книга.
Ме викнаа они на интервју, требаше некоја обука од неколку дена да имам, во врска со техники на продажба , кодекс на однесување итн.
Имаат исто така кодекс на облекување - стрикно ципела, одело -пиц миц.
Се работи за продажба на енциклопеди , одиш од врата на врата и презентираш.
Можеби и се заработува од тоа, но сепак се работи на %.
Не ми одговараше понудата, не отидов на обука и не работам тоа.
Ако ти фаќа око јави им се , ми рекоа дека пак ќе примаат луѓе - имаше и оглас.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Nekoj so iskostvo od Axapta Masters?
Opsto kakva firma e, sto konkretno rabotat I sl?
 
С

СаШеНкО

Гостин
Дечки барам оператор за нарачки. Образованието е небитно, средно образование и солидно познавање на Ексел е се што е потребно. Платата почнува од 12 и оди до 20/23 макс. Постои план како од 12 се стига до максималната плата и зависи од тоа колку брго ќе се научи работата. Работно време од пон- петок, храна вклучено. Не се работи на процент, платата е фиксна со тоа што до добри месеци може да се добие и бонус. Се работи од канцеларија, со тим од 4ца колеги. Домашна фирма. Акој некој го интересира нешто повеќе фил фри ту пишете во инбокс. :)
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Барам работа иначе за работа може било што да се работи а не да се кука дека нема работа
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Итно барам келнерка може келнерка,касиерка ама дневницата да е голема
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Итно бара работа прво било што, а сеа келнерка, касиерка и дневницата да е голема. Не ти е итно ај.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Здраво некој искуство со Рамстор маркетите. Аплицирав за работа во Рамстор ме викнаа на интервју бев и ми рекоа ќе ми се јават. Дали знае некој за колку време се јавуваат по интервјуто и дали се јавуваат да ти кажат ако не си примен на работа?
 
Член од
30 април 2019
Мислења
17
Поени од реакции
11
Има некој искуство со работење кај Жан Митрев болницата?
Не да си доктор или техничар, него административниот дел, оператива, тие што се на приемно на пулт ?
Колкава плата зимаат отприлика, услови за работа, работно време?
Видов неколку пати пуштаат оглас, се врти постојано истиот , а знам повеќе што имаат аплицирано и ги немаат контактирано никој ..
НЗС.. :toe:
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Има некој искуство со работење кај Жан Митрев болницата?
Не да си доктор или техничар, него административниот дел, оператива, тие што се на приемно на пулт ?
Колкава плата зимаат отприлика, услови за работа, работно време?
Видов неколку пати пуштаат оглас, се врти постојано истиот , а знам повеќе што имаат аплицирано и ги немаат контактирано никој ..
НЗС.. :toe:
незнам точно за тука ама имаше и за во систина оглас за администрација и бараа со познавање на албански јазик.
 
Член од
30 април 2019
Мислења
17
Поени од реакции
11
незнам точно за тука ама имаше и за во систина оглас за администрација и бараа со познавање на албански јазик.

Знам за во Систина, ама некако далеку ми е, и заебано за со превоз.
И за платите дојавите ми се дека не се нешо.
На Жан Митрев ми е фрлено окцето. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom