Обложување на нет

Член од
12 септември 2022
Мислења
3
Поени од реакции
4
Zdravo decki.
Da ve prasam imam akaunt edno vreme na 2win i denes sakam da uplatam tiket 1000 denari no mi izleguva poraka maksimalna uplata na ovoj tiket e 600. Nemam nekoi kombinacii takvi raboti tuku obicni samo 1 ili 2.
Do sto bi mozelo da bide problemot ?

Pozdrav
 
Член од
12 септември 2022
Мислења
3
Поени од реакции
4
Zdravo decki.
Da ve prasam imam akaunt edno vreme na 2win i denes sakam da uplatam tiket 1000 denari no mi izleguva poraka maksimalna uplata na ovoj tiket e 600. Nemam nekoi kombinacii takvi raboti tuku obicni samo 1 ili 2.
Do sto bi mozelo da bide problemot ?

Pozdrav
Mi tekna sho e rabotata. Ja imam vardar na tiket i mi tekna deka stavaat limit za uplata na nasava liga
 
Член од
16 декември 2022
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ви дава повеќе опции за withdrawal на бет365? Кај мене стои само банк Wire transfer withdrawal и кога ќе пробам да повлечам пари ми дава грешка:
There has been a problem processing your withdrawal. We are unable to process withdrawals to this bank account.
Please provide alternative details, or contact us for assisstance.

Им пишав на супорт и ми вратија:
Прегледај го приврзокот 336155

Депозитот ми е направен со Mastercard од NLB и имам кај нив отворено и девизна сметка за да можам да примам пари преку wire transfer.

Има некој начин да ги повлечам париве? Не е некоја огромна сума (околу 100 евра е) и не знам дали вреди да се замарам да отврам нова девизна сметка во друга банка?
Zdravo, najde nacin kako da gi povlecesh parite?
I jas go imam istiot problem
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
135
Поени од реакции
101
Vo koja banka e dozvoleno povlekuvanje na pari od bet 365?
Во никоја. Нема лиценца за во МК. Ако успееш да ги префрлиш во некоја МК банка или ќе ги вратат парите назад или ќе малтретираат со документи.
 
Член од
16 декември 2022
Мислења
5
Поени од реакции
0
Во никоја. Нема лиценца за во МК. Ако успееш да ги префрлиш во некоја МК банка или ќе ги вратат парите назад или ќе малтретираат со документи.
Постои ли начин како може да се префрлат
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
235
Поени од реакции
708
Играв на 22bet имаше огромна понуда дури на смешни спортови, видео игри, фудбалче и такви глупости. Депозитот без проблем, подигање за 15 мин стигнуваа на банкомат да ги извадиш.

Одеднаш ми ја блокираа опцијата за повлекување додека за депозит функционираше без проблем што не е воопшто во ред. Пишуваше да ги контактирам на меил каде бараа 300 слики и документи, сметки за струја, вода и кога ќе им пратев како некој бот ме вртеа во лавиринт. Сфатив дека не сум заштитен никако и дека можам да останам без пари а добивката не беше мала.

После долго молење се смилуваа и ми дозволија да ги повлечам. После неколку месеци пак остварив нова добивка и повторно бараа верификација на истите работи и додека им објаснував дека еднаш веќе ги доставив ги изгубив парите играјќи. И кога ги изгубив ме верифицираа повторно.

Мој совет не играјте на странски страни бидејќи не сте заштитени и може да си имате главоболки.
 
Член од
17 декември 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Друже не те знам лично,незнам дали си невин или си виновен во ситуацијава.
Од тоа што ти напишале јасно е дека ти го затвараат акаунтот поради користење на други акаунти на туѓо име.На ниедна страница тоа не е дозволено,и ако си пристапувал од иста ИП адреса имаат доволен аргумент за да ти ги поништат сите добивки и да ти го вратат депозитот.
Доколку стварно си невин,мораш да се докажуваш со ИП адреси и што ти ја незнам.А многу лесно може да се провери patternot на играње на твојот „оргинален“ акаунт и доколку си имал дупли акаунти,сериозен и добар трејдер може многу лесно да увиди дали еден ист човек користи повеќе акаунти.
Постојат страници и организации на интернет што може да ти помогнат,но сите тие сугерираат да се разбереш со нив најпрвин па да ги исконтактираш нив.
Јас лично со 1хбет од поодамна сум немал лошо искуство а сум играл утакмици од пониски лиги во живо.Секогаш ме исплаќале за кратко време на Скрил.
Дека лимитираат 1хбет лимитираат.
За поранешниот 1хбет знам доста луѓе што се жалеа и им беа затворани акаунтите и балансот поништуван,ама од пред некое време знам дека се сменија нешто работите во тој 1хбет па затоа и ме зачуди ако си невин да ти ги поништат добивките.
ИБАС може да помогне ама само за УК букмејкери што користат УК лиценца,во овој случај 1хбет користи лиценца од Курасао.
Можеш да ги контактираш Курасао еГејминг и да направиш complaint и таму.
Ако не успееш ништо да направиш,пробај што побргу да заборавиш на се ова пошто 557 евра не се некоја огромна сума(не се ни малце да не се сфатиме погрешно),не се вредни парите да се нервираш и да се стресираш.
Здраво
Дали има некој во групава што ги има добиено 1х бет за неисплатени добивки, значи два месеци играв на акаунтот губев пари без проблем кога добив 10000€ и пробав да ги повлечам не ми ги дадоа, со верифициран акаунт!! Се жалев на curacao egaming тие за жал ништо не направија само пишаа дека операторот дал доказ дека има судир на ip адреси
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Отворете акаунт на BET365 , картичка од НЛБ и можете да подигате и повлекувате пари без проблем.

Најдобра онлине кладилница и не се зезајте со другите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom