Обложување на нет

Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10

Дали знае некој дали е легална оваа кладилница за играње online гледам се игра во евра а ја рекламираат и на некој наши спортски страници
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.932
Поени од реакции
3.424
Редно време е се да иде онлине и СпортЛ , Копачка, МахБет, Моцарт,ЕвроТип како што дадоа за време на кораната 3,4 месеци.
Ima zakonski regulativi, sve e sredeno, samo treba da pominat na glasanje. E sega sto na nekoj toa ne mu odgovara, go odolgovlekuva procesot.. monopol si tera..
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317

Дали знае некој дали е легална оваа кладилница за играње online гледам се игра во евра а ја рекламираат и на некој наши спортски страници
Легална е оваа е Моцарт регистрирана во Малта и можеш да играш со VISA ама лимитите не се баш сјајни
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173

Дали знае некој дали е легална оваа кладилница за играње online гледам се игра во евра а ја рекламираат и на некој наши спортски страници
Моцарт се овие, легит се. Глобален им е вебот а го раководат од Србија. Порано беше доста едноставен за играње, сеа глеам на пријател за верификација побарале доказ за вработување и плата од последни 3 месеци.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.832
Поени од реакции
63.532
Моцарт се овие, легит се. Глобален им е вебот а го раководат од Србија. Порано беше доста едноставен за играње, сеа глеам на пријател за верификација побарале доказ за вработување и плата од последни 3 месеци.
A брис од нос и колоноскопија?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173
A bez problemi stigaat pari na smetka?
На картичка ти стигаат.

Користи Виса, со Мастер прави проблеми (некогаш не проаѓа уплата, а исплата не знам зошто не можат да извршат на Мастер)
 
Член од
20 февруари 2021
Мислења
62
Поени од реакции
28
Kako vadite pari od bet365 ,so bank transfer?? Koi se kodovit sho se potrebni ,ima iban swift code ,bank address
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
Ми стигна маил од 2win , како сте оствариле добивка и данокот мора да се пријави во ујп .
До сега не сум се регистрирал на ујп , студент сум . Не сум запознаен нешто превише како функционира со данокот на добивки кога остварувам .
Некоја помош ?
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
1.041
Поени од реакции
1.520
Ми стигна маил од 2win , како сте оствариле добивка и данокот мора да се пријави во ујп .
До сега не сум се регистрирал на ујп , студент сум . Не сум запознаен нешто превише како функционира со данокот на добивки кога остварувам .
Некоја помош ?
Па они не го пријавуваат сами? зашто одбиваат 15% и земаат лични податоци во тој случај?
Автоматски споено мислење:

6.2 Приредувачот има обврска во име и за сметка на учесникот кој остварил добивка во поединечна игра на среќа, која според законската регулатива подлежи на оданочување, да изготви пресметка и изврши уплата на персоналниот данок на доход во законски предвидените рокови и начин.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
Па они не го пријавуваат сами? зашто одбиваат 15% и земаат лични податоци во тој случај?
Автоматски споено мислење:

6.2 Приредувачот има обврска во име и за сметка на учесникот кој остварил добивка во поединечна игра на среќа, која според законската регулатива подлежи на оданочување, да изготви пресметка и изврши уплата на персоналниот данок на доход во законски предвидените рокови и начин.
Не знам што прават , ама знам дека ми стигна прееска маил , пишува не сте регистрирани во ујп , да си средам , ваљда да можат да исвршат уплата .
Исто ми пишува акаунтот ќе ви биде суспрендиран се додека не си средите ујп .
Па затоа и пишав,прашав пошто не сум нигде пријавен , не работам , на факултет сум .
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
1.041
Поени од реакции
1.520
Не знам што прават , ама знам дека ми стигна прееска маил , пишува не сте регистрирани во ујп , да си средам , ваљда да можат да исвршат уплата .
Исто ми пишува акаунтот ќе ви биде суспрендиран се додека не си средите ујп .
Па затоа и пишав,прашав пошто не сум нигде пријавен , не работам , на факултет сум .
аха, епа ти треба само да се регистрираш во ујп, јас немам добиено вакво нешто иако играм со години веројатно затоа што имам акаунт во ујп
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
Е фала , ќе видам ќе отидам утре до трговски , на лице место ваљда брзо ќе се реши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom