Носталгија за играта...

Дискусија во форумот 'Гејминг' започната од edin4o, 1 август 2012.

 1. Imperatorot

  Imperatorot

  Член од:
  9 февруари 2016
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  7
  FIFA 2002 World Cup
   
 2. Saladin

  Saladin

  Член од:
  5 февруари 2007
  Мислења:
  9.776
  Допаѓања:
  9.828
  Оваа мислам беше најдобрата Tomb Raider дури не искочи Anniversary. Нејзината комплексност, шареноликост на нивоа, тежина за мозгање.... Кога прв пат ја играв пред некои 15 години, се случуваше на одредени места да заглавам и со саати да размозгам што сакал писателот да каже. После оваа, сите останати Tomb Raider серијали беа пичкин дим.
  Најдобри левели - Temple of karnak-hipostyle hall - sacred lake и The great library - Costal Ruins - Cleopatra's room.
  Ради ова ептен забегав у египетска археологија :D
  И да. Скарабеите ептен ме курчеа since they were indestructible. :mad:
   
  На icemaher и Scirea им се допаѓа ова.
 3. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  1.186
  Допаѓања:
  495
  Негде околу прво второ одделение кога бев, значи пред едно 15тина години, играв една игра на ПЦ, Metal of death ili death metal или нешто така се викаше, накратко беше со коли и се пукаш фрлаш бомби ова она. Знам дека е лошо објаснувањево, ама толку ми текнува, ја имав на ЦД али сум го изгубил. Барав на нет али слабо, неможев да ја најдам. Ако може некој да ми ја најде, линкче нешо за симињање, би му бил голем должник. :)
   
 4. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  14.965
  Допаѓања:
  27.988
  Twisted Metal?
   
 5. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  1.186
  Допаѓања:
  495
  eee да изгледа така беше. Можеш да ми најдеш линк да ја симнам ?
   
 6. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  670
  Допаѓања:
  510
  [​IMG]
   
  На lunaris му/ѝ се допаѓа ова.
 7. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  1.939
  Допаѓања:
  1.051
 8. Gag

  Gag

  Член од:
  14 ноември 2013
  Мислења:
  825
  Допаѓања:
  747
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На povtornojas, Sungerot Bob, SimsLover и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  14.965
  Допаѓања:
  27.988
  А Атари бе го забораваме :D... Дедото на видеоигрите

  Астероидс
  [​IMG]

  Комбат
  [​IMG]

  Берзерк
  [​IMG]

  Х. Е. Р. О
  [​IMG]

  Питфал
  [​IMG]
   
  На Fredy Guarin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  1.939
  Допаѓања:
  1.051
  За сите што сакаат да играат стари нитендо игри, еве како:
  https://youtu.be/oDWFL6hq31c

  Sent from my Shoot_1 using Tapatalk
   
 11. IzzY_R0CkeR59

  IzzY_R0CkeR59 аудофил, металофил, емофил, чоколаденфил

  Член од:
  9 септември 2014
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  19
  луѓеее Starcraft
  [​IMG]
   
 12. fidanmk

  fidanmk

  Член од:
  30 септември 2011
  Мислења:
  2.066
  Допаѓања:
  1.612
  [​IMG]
   
  На Scirea, Fastforza и wot им се допаѓа ова.

Сподели преку: