Носталгија за играта...

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Утре маста ќе му ја извадам на емулаторот :')





Оваа мислам беше најдобрата Tomb Raider дури не искочи Anniversary. Нејзината комплексност, шареноликост на нивоа, тежина за мозгање.... Кога прв пат ја играв пред некои 15 години, се случуваше на одредени места да заглавам и со саати да размозгам што сакал писателот да каже. После оваа, сите останати Tomb Raider серијали беа пичкин дим.
Најдобри левели - Temple of karnak-hipostyle hall - sacred lake и The great library - Costal Ruins - Cleopatra's room.
Ради ова ептен забегав у египетска археологија :D
И да. Скарабеите ептен ме курчеа since they were indestructible. :mad:
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Негде околу прво второ одделение кога бев, значи пред едно 15тина години, играв една игра на ПЦ, Metal of death ili death metal или нешто така се викаше, накратко беше со коли и се пукаш фрлаш бомби ова она. Знам дека е лошо објаснувањево, ама толку ми текнува, ја имав на ЦД али сум го изгубил. Барав на нет али слабо, неможев да ја најдам. Ако може некој да ми ја најде, линкче нешо за симињање, би му бил голем должник. :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.581
Негде околу прво второ одделение кога бев, значи пред едно 15тина години, играв една игра на ПЦ, Metal of death ili death metal или нешто така се викаше, накратко беше со коли и се пукаш фрлаш бомби ова она. Знам дека е лошо објаснувањево, ама толку ми текнува, ја имав на ЦД али сум го изгубил. Барав на нет али слабо, неможев да ја најдам. Ако може некој да ми ја најде, линкче нешо за симињање, би му бил голем должник. :)
Twisted Metal?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.581
А Атари бе го забораваме :D... Дедото на видеоигрите

Астероидс


Комбат


Берзерк


Х. Е. Р. О


Питфал
 

Kajgana Shop

На врв Bottom