Носталгија за играта...

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Gubev ко магаре дур не научив да фрлам тројки од крило. Со Далас Фајтерс. Back in 1994 :mad:

https://www.youtube.com/watch?v=JVBnHh3DJPI
Убо памтам дека ко бев мал изнајмував некогаш дискети од една видеотека Мартин (прилепчани го знаат чудово) и се изнајмуваше по некоја цена од 50-тина денари, за 1 ден. Ама јас бев малку покурназ па истава игра тогаш на дискета ја изнајмив во една сабота, пошто недела не работат и така 2 дена ми се собраа да ја играм :D

Закон игриче. Дури и сликава ми иди, седнат в соба, темница, никој не ме задева, радосен 5000.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.578
Тоа не е ништо... видете ја оваа кошарка за Нинтендо. Памтам оваа ми беше последна дискета што ја земав воопшто пред 13 години од Бит Пазар, и искрено не останав разочаран.

Тепање, Специјалки, фрлање на предмети, финти, три ката на кошеви, едноставно оваа игра го напна нинтендото до максимум. Излезена е 1993 година, кога престанала да се произведува оваа конзола

 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Тоа не е ништо... видете ја оваа кошарка за Нинтендо. Памтам оваа ми беше последна дискета што ја земав воопшто пред 13 години од Бит Пазар, и искрено не останав разочаран.

Тепање, Специјалки, фрлање на предмети, финти, три ката на кошеви, едноставно оваа игра го напна нинтендото до максимум. Излезена е 1993 година, кога престанала да се произведува оваа конзола


Брат, вакво нешто не се ... постигнува и на LSD да си. :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
Тоа е тоа - Dr.J & Byrd.

(One on One, на ATARI XL/XE)[DOUBLEPOST=1437733255][/DOUBLEPOST]
Да. Ова е првата ваква сцена.

Понекад се мислам дали е у ствари кецот најбољи, можда бољи и од четворката.
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
118
Поени од реакции
53
The_sims_2.jpg The-Sims-2-PC.jpg Sims3cover.jpg the-sims-3-island-paradise-scree-6.jpg

Колку само ме фаќа носталгија за овие игри. Симс 2 и Симс 3. Кога само ке се сетам седам пред компјутерот со часови играјќи ги овие игри. Кога моите ке ми дадеа пари да одам до продавница, кусурот секогаш одеше за мене и со тие пари ги купив од продавница за игри, не беа скапи 100-150 денари. 2та ми е била омилена одсекогаш што поради изгледот на симсовите, што поради графиката. 3та на почетокот не ми се воопшто допаѓаше затоа и не ја играв но кога излегоа Showtime и Island Paradise веќе немаше станување од компјутер. Сега заради овој проклет Windows 8.1 неможам да ги играм ниту една од нив, но со радост ги гледам трејлерите на YouTube и се присеќавам на времето кога уживав играјќи ги.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Хаха, баш пред некој ден си ја најдов играва и па ја играв :D

Него, мене ме фаќа носталгија за Cadillacs and dinosaurs. :)

Se cekase na red za taa igra,nie ja vikavme Mustafa..kolku zetoni bile kupeni za da ja igram..leleee..Cmon Cmon..hahah..dobra igrica..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom