Нокаут фаза ТОП 16 - Лил

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.098
Поени од реакции
4.938
Пу да ви ебам неписмените еднаш не ве гледав викам ќе тепаат лагано они се испосрале кретени ни финале не ми се гледа никад да не освоите ништо дебили
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
4то место би бил и некој реален пласман за Србија. За повеќе треба (повеќе од еден) играчи со интелигенција и, пред се', со "муда".
 
G

Goldie

Гостин
Каква глупост направи Богданович на крајот, ја шитна утакмицава! При Теодосич во тим он тргна да ја решава, башка имаше уште доволно време и да дадеше кош пак ништо не беше завршено
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
4то место би бил и некој реален пласман за Србија. За повеќе треба (повеќе од еден) играчи со интелигенција и, пред се', со "муда".
Реален пласман за Србите е 2ро место според мене, а за ова со интелегенцијава и со мудава ваљда не знаеш шо збориш...
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
во право е Џорџевиќ .. не беа литванците кои ги изненадија. сами себе се изненадија. стварно досега каква игра прикажуваа а денес.. промашени чисти шутеви , стварно чудно колку некако со страв влегоа. Радуљица па оди со глава у ѕид против Валанчиунас ..каков ташак , колку пати можеше да извади за шут за три, и не сфаќам на крајот зошто беше оставен у игра у одбрана кога е спор и веднаш правеше лична за слобдни да шутираат литванците. и на крај чиста глупост на Богданович , па дади ја ебаната топка на Теодосиќ/Бјелица они нека решаваат.. не мораше веднаш да се напаѓа кошот имаше некаде 14-15 сек до крај
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.098
Поени од реакции
4.938
Србите да играа финале или полуфинале со Шпанија или Франција ќе гризеа и ќе даваа се од себе, вака кога се апла фаворити се усеруваат еве три утакмици не играа ништо посебно
 
Член од
31 август 2012
Мислења
127
Поени од реакции
17
Кој високо лета, ниско паѓа. Ептен ги потценија Литванците...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Србите да играа финале или полуфинале со Шпанија или Франција ќе гризеа и ќе даваа се од себе, вака кога се апла фаворити се усеруваат еве три утакмици не играа ништо посебно
Искрено криво ми е шо не пројдоа Србиве, али ме нервираше стањето у цела Србија општо и цел балкан...Свесни сме сите колку јак состав имаат Србите и дека освоија 2ро место на светско првенство лани, али тоа не значеше дека оваа година 100% ке освојат Европско ( како што повеќето мислеа)...на ова све ја би рекол " На нероден Петко капа му кројат"
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Реален пласман за Србите е 2ро место според мене, а за ова со интелегенцијава и со мудава ваљда не знаеш шо збориш...
Па, ајде, наведи уште еден таков играч освен Теодосиќ.[DOUBLEPOST=1442617482][/DOUBLEPOST]
Кој високо лета, ниско паѓа. Ептен ги потценија Литванците...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
А, и овој муабет со потценувањето... Не ги потценија, туку толку можат. Да кажеш ја потцениле Чешка, Финска, ама -Литванија?!
 
Последно уредено:
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Па, ајде, наведи уште еден таков играч освен Теодосиќ.
Целовкупно гледано Србите имаат муда, јес да потфрлија утакмицава ама генерално играат многу многу добро иначе има доста играчи со а нарочито бековите
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Целовкупно гледано Србите имаат муда, јес да потфрлија утакмицава ама генерално играат многу многу добро иначе има доста играчи со а нарочито бековите
Србија нема таков бек уште од Даниловиќ, не па овие килавите сега што играат.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.098
Поени од реакции
4.938
Па, ајде, наведи уште еден таков играч освен Теодосиќ.[DOUBLEPOST=1442617482][/DOUBLEPOST]
А, и овој муабет со потценувањето... Не ги потценија, туку толку можат. Да кажеш ја потцениле Чешка, Финска, ама -Литванија?!
Богдановиќ и Бјелица
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ептен ми е мерак што финалето ќе е Шпанија - Литванија.

Поточно мерак ми е што во финале ќе нема ниту еден од Србија, Грција, Италија и Франција. НБА звезди имале едниве, домашен терен другиве, третиве јака генерација, четвртите последна шанса итн...

А финалистиве си имаа баш шампионско првенство, со слаб почеток и стартување на машинеријата кога е потребно, а искрено и Литванциве колку шугаво и среќно дојдоа до финале, ме потсеќаат на нас пред четири години. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
ама па и не е во ранк со Франција и Шпанија дефинитивно
Па со кој е, со Македонија ли?[DOUBLEPOST=1442622482][/DOUBLEPOST]
4то место би бил и некој реален пласман за Србија. За повеќе треба (повеќе од еден) играчи со интелигенција и, пред се', со "муда".
Пред да пишеш нешто мислам дека треба и да размислиш за истото. Ти очигледно не си го направил тоа кога си го напишал овој пост.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom