Непопуларни филмски мислења

Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.194
Поени од реакции
4.494
Тарантино ми е најоверејтед режисер.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.493
Поени од реакции
57.265
За Харисон Форд, улогата на Индијана Џонс е полегендарна од таа на Хан Соло, али ради дебилната фан база што ја има Стар Ворс секогаш Хан ќе биде пред Џонс (n) Дури и на стариот му е скурчено од тие Стар Ворс фанови...
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.791
Поени од реакции
48.619
Стар Ворс фандомот денес е остро поделен на два дела.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.194
Поени од реакции
4.494
Не е само за филм туку општо ; филмови, серии, игри, книги... Ако се работи за детектив, логично, постои само едно име за протагонистот - Шерлок Факинг Холмс. Повраќам во уста кога ќе видам најнајнов филм/серија/итн со име Шерлок Холмс.

Истото важи и за Дракула, Ван Хелсинг и слични 0 имагинација автори.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.579
Поени од реакции
4.149
Годинава ја почнав со оскаровецот од пред некоја година "Зелената книга".

Добар фил гуд филм, ама само добар, ништо повеќе од тоа. Не би рекол дека е оскаровски материјал, уште помалку па да биде во топ 250 најдобри филмови.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
1.883
Поени од реакции
12.973
Годинава ја почнав со оскаровецот од пред некоја година "Зелената книга".

Добар фил гуд филм, ама само добар, ништо повеќе од тоа. Не би рекол дека е оскаровски материјал, уште помалку па да биде во топ 250 најдобри филмови.
Па ова е непопуларно мислење само за некој што е геј и црнец. :D

Евтин обид да се ископира францускиот Intouchables, плус додадени сите модерни правила да ги наречам, на снимање и правење филм.
Главен актер црнец, ликот е успешен црнец уметник и богаташ, геј.

А и Виго Мортенсен ми беше скроз неприроден у улогата, као со сила да глумеше италијанец, го копираше Де Ниро со гримасите и понашањето со рацете.

Преценет филм.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.579
Поени од реакции
4.149
Па ова е непопуларно мислење само за некој што е геј и црнец. :D

Евтин обид да се ископира францускиот Intouchables, плус додадени сите модерни правила да ги наречам, на снимање и правење филм.
Главен актер црнец, ликот е успешен црнец уметник и богаташ, геј.

А и Виго Мортенсен ми беше скроз неприроден у улогата, као со сила да глумеше италијанец, го копираше Де Ниро со гримасите и понашањето со рацете.

Преценет филм.
Го пишав тука зашто 90% од тие што ги следам на LB му имаа дадено 4, 4.5 и 5, само ти и уште еден му имаа дадено 3 или 3.5/5.

Говорот не само на Виго туку и на останативе Италијани во филмов беше ко лоша копија од мафијашкиве филмови со Де Ниро. :D
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
754
Поени од реакции
1.345

Верувам дека повеќето го делат моето и на пијачот мислење, али непопуларното е во следново:

Јас: Ова е типичен проблем на лош режисер.
Сопругата: Мислиш режисерка?!?
 
На врв Bottom