Непопуларни филмски мислења

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.715
Поени од реакции
33.365
До 2021 било што било, од 01.01.2021 сите мислења со цитати ви ги префрлив во Генерална. Од сега па натаму повлекуваме линија:
___________________________________________________________________________________________
Од тука надолу, секое мислење во кое некој цитира некого ќе биде по автоматизам избришано. @wot темава ја замисли како тема во која не е дозволено цитирање, затоа од сега таква и ќе биде. Да не речете дека не сум ви кажал. :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Сабајлево ја слушнав Shallow од Леди Гратис или Гага, како сакате, и ми текна на нејзината екскурзија во A star is born.

Едно чудо преценет филм, ништо примамливо, самиот наслов ја оддава содржината и од сам старт знаеш како ќе тече дејството. Филм што го пушташ да тече и да слушаш нешто, да не седиш во тишина, додека скролаш на телефон.

Единствено нешто што ми привлече внимание кога го гледав беше изведбата на Shallow.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Малхоланд драјв е тешко срање.

П.С. пред да нападнете како не сум го разбрал филмот, да ви кажам дека го разбрав, али со 2-3 минутно објаснување на крајот не може да се проголта сето срање што го сервираше Линч во претходните 140 минути.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom