Непопуларни филмски мислења

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.170
The Big Lebowski е просечен филм, незнам што е фамата што некои го сметаат за култен, оценката на ИМДБ му е далеку од реална... али мислам дека Џон Гудман растури во филмот, единствената причина што ме задржа да не го исклучам филмот во првите 30 минути :icon_mrgr:

сега подоле во коментарите сигурно некој ќе го постира гифов ради ова што го напишав.
Овој дел од мислењето... Го повлекувам и се извинувам ако некого сум навредил со оваа небулоза што сум ја пишал.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.043
Breakfast at Tiffany's најпреценет филм што постои.
Единствена позитива е преубавата Одри Хепберн која плени со харизма, и портокаловата мачка.
Многу лејм, празен филм, со глупа поента, со тапа сценарио, со апсолутно ништо добро. Мразам искомплексирани, разгалени курвичиња, спонзоруши. Уште поише мразам куртони што се заљубуваат у ваквите и што сакаат да ги опраат. Никад нема да опраиш спонзоруша, колку и да и го свртиш паметот и да се заљуби у тебе на крај потсвесно она пак ќе трча по богаташи и ќе ја влечат парите. Оваа бајка у филмов нема да трае поише од година дена у реалноста.

На Двајт од Офис перфектниот криминал е боље од цел филм.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Breakfast at Tiffany's најпреценет филм што постои.
Единствена позитива е преубавата Одри Хепберн која плени со харизма, и портокаловата мачка.
Многу лејм, празен филм, со глупа поента, со тапа сценарио, со апсолутно ништо добро. Мразам искомплексирани, разгалени курвичиња, спонзоруши. Уште поише мразам куртони што се заљубуваат у ваквите и што сакаат да ги опраат. Никад нема да опраиш спонзоруша, колку и да и го свртиш паметот и да се заљуби у тебе на крај потсвесно она пак ќе трча по богаташи и ќе ја влечат парите. Оваа бајка у филмов нема да трае поише од година дена у реалноста.

На Двајт од Офис перфектниот криминал е боље од цел филм.
Можеби, но самиот факт што си седнал да гледаш филм како Breakfast at Tiffany's значи дека си напреднал како човечко суштество :kafence:

Еве ти една препорака: https://www.imdb.com/title/tt0049189
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.170
Единствена позитива е преубавата Одри Хепберн која плени со харизма
Одри Хепберн не е ништо посебно, исфорсирана е нејзината убавина до ниво да ми е станата антипатична... Ај остај тоа, туку и телото што го имала и било штица, нит цицки, нит бутови. ПРЕИСФОРСИРАНА персона!!!


Денес секоја ЛЏБТ лезбејка личи вака (додај само наочари и ишатирај ја косата во зелена/плава боја)

 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.423
Поени од реакции
19.545
Одри Хепберн не е ништо посебно, исфорсирана е нејзината убавина до ниво да ми е станата антипатична... Ај остај тоа, туку и телото што го имала и било штица, нит цицки, нит бутови. ПРЕИСФОРСИРАНА персона!!!


Денес секоја ЛЏБТ лезбејка личи вака (додај само наочари и ишатирај ја косата во зелена/плава боја)

Глава ву е како недолижано лижафче,остаено надвор пред зграду да се пече на плус триесе степена.
Повише косу има у веѓе него у косу.
Нос ву е трите чешмички у сред село.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.043
Одри Хепберн не е ништо посебно, исфорсирана е нејзината убавина до ниво да ми е станата антипатична... Ај остај тоа, туку и телото што го имала и било штица, нит цицки, нит бутови. ПРЕИСФОРСИРАНА персона!!!


Денес секоја ЛЏБТ лезбејка личи вака (додај само наочари и ишатирај ја косата во зелена/плава боја)

Полоши пички ти се врв, така да не си меродавен за жени. :D

Ствар на вкус али мене Одри ми е многу убава жена, харизматична, кротка, како маченце. Јес да нема тело и има шпицести цициња али е убава на лик.

@Io Sono Interista она од погоре дали тролаш или не, не знам, ама француска романтична комедија од 56та година, со 6.3 рејтинг не верувам дека некад у животов би гледал, па не Бриџит Бардо, ако сака и Клаудија Кардинале гола соблечена нека е.

А кога сме кај преценети убавици, Бриџит Бардо. Сплескана широка фаца, коњски заби, најлошата шминка што една жена може да ја користи а тоа е све црно околу очите. Виле Вало
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Полоши пички ти се врв, така да не си меродавен за жени. :D

Ствар на вкус али мене Одри ми е многу убава жена, харизматична, кротка, како маченце. Јес да нема тело и има шпицести цициња али е убава на лик.

@Io Sono Interista она од погоре дали тролаш или не, не знам, ама француска романтична комедија од 56та година, со 6.3 рејтинг не верувам дека некад у животов би гледал, па не Бриџит Бардо, ако сака и Клаудија Кардинале гола соблечена нека е.

А кога сме кај преценети убавици, Бриџит Бардо. Сплескана широка фаца, коњски заби, најлошата шминка што една жена може да ја користи а тоа е све црно околу очите. Виле Вало
Како прво, прајм Брижит Бардо >>>>>> прајм Клаудија Кардинале.

Не те тролав, мислев можеби ќе уживаш во стара француска кинематографија со една од најубавите девојки што се појавиле на филмското платно. Штом не било така, прескокни. А филмот како филм не е ништо посебно и оцената му е таман, едноставно лежерно филмче. Но младата Бардо би ја гледал како фарба ѕид или пржи чварки, небитно. Очигледно имаме различен вкус, иако се согласуваме за Одри.

Ти го предложив поради начинот на кој го опиша Брекфаст ат Тифани.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.043
Како прво, прајм Брижит Бардо >>>>>> прајм Клаудија Кардинале.
На прајм Кардинале ни Моника Белучи не и е близу а не па Бардо. За Клаудија никад на никој нема да му признаам било каква критика.



мислев можеби ќе уживаш во стара француска кинематографија
Старите французи не уживаат у ова а не па ја. :D

Коа сме на темава, француски филмови се најглупи на свет.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.401
Поени од реакции
9.272
Одри навистина е преценета во секој поглед. И во глума и како лик. Па и за убавина, просек слабичка жена, ништо посебно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom