Непопуларни филмски мислења

Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.072
Поени од реакции
10.058
Јас прв пат слушам од тебе дека некој друг гледал документарци за вируси за време на коронава. Зошто некој би го правел тоа побогу :ROFLMAO:
Иначе да не бидам скроз оф топик, Spotlight филмот е крајно оверрејтед и е умирачка од досада филм, не знам на која основа има 8.1 рејтинг. :notworthy:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.124
Поени од реакции
1.872
Dune 1984 е еден од најлошо режираните филмови во историјата...интересен концепт/приказна, очајна режија/глума.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.060
Поени од реакции
13.034
Вчера ги гледав No country for old men и Fargo, еден по друг.
Првиов е најверојатно единствен филм од Коеновци што ми се допаднал, пред се зашто имаше интересни ликови, Бролин и Бардем беа одлични. Приказната држи во неизвесност, можеби не би му дала над 8ца, али барем не ме разочара.

Од друга страна, многу ми е жал за тој саат ипол што го потрошив на оверхајпнатиот и преценет Фарго. Искрено, и тоа саат ипол му беше многу, ептен досаден за толку краток филм. Повеќе ми личеше на комедија одошто на криминален, сериозен филм. Ко некаква глупа пародија на не ни толку интересна случка. Уште се смеам на сцената кога зеде плавиот да ја бута ногата со трупче накрај. И не ми е јасно како изведбата на Френсис вредела за оскар во случајов.

Едниот е солиден филм, а другиов е ѓубре. Единствено нешто што им е исто е она црното ковчеџе во кое си ги транспортираа парите.
 
На врв Bottom