Непопуларни филмски мислења

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
28.930
Конечно тема во која никој нема да ве дира. 8) Oкеј, доста self-explanatory, пишувате мислења кои не се општо прифатени од поголемиот процент на публика, мислења за кои јавно би ве линчувале.. а во крајна рака, Вам ви е срам да признаете. Еве ви пример:


Дур сме искрени... Amour, многу досаден.
Дискусијата ќе биде на минимално ниво се додека аргументирано и со вкус, ова ќе ни е нашата сигурна зона, потсмев и аргументирање with witty remarks & sarcasm, знаете, генерална. Слободно цитирање таму.

Сандра Булок е одлична актерка.

Хобитот беше преценет.

Уживав во Терминатор дури и без гувернерот.

Продолжете.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.610
- Џејмс Камерон е едно баш "мудро" бате!
- Аватар е во основа Покахонтас.

П.с Најдобра ствар во врска со Аватар е што луѓето имаат технологија невролошки да се поврзат со сдсмовските мачковидни мајмуни, а не можат малиот да го извадат од количката.(y)
 

CofD

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
293
Господарот на прстените е срање.
2Fast 2Furious исто така. Првите делови ај некако се јадат ама другиве се ептен тапа.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.141
Поени од реакции
11.437
V for Vendetta е преценет и со цел за измислен идеал на корпорациите.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
25.020
Поени од реакции
39.476
Американска убавина е претенциозно ѓубре.

Одисејата е досаден.

wot нема појма од филмови.

Инту д Вајлд е преценет филм со извртена приказна во која се глорифицира глупоста.

Сталоне е добар сценарист и филмовите му се потценети заради генерален хејт кон него.

Том Круз немаше да биде хејтан да не беше сциентологијата.

Хју Џекмен е топ актер.

И така натаму...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.396
Не ја сфатив хистеријата по Notebook иако сакам романтични филмови .
На Lord of the rings, првиот дел, заспав у кино и после тоа не ми ни текна да ги гледам и останатите.
Матрикс ми е досаден.
Уште го немам гледано Фајт клуб.:pos:
Ен Хетевеј е поубава со долга коса и не е лоша актерка, ама се претера со паѓањето у несвест по неа.
Lost не ја можев, ни тогаш, ни сега.
Бред Пит никад не ми бил нешто посебен актер.
Не можам да го поднесам гласот на Рајан Гослинг и едноставно одбивен ми е човекот.
Не го сакам Џејмс Бонд серијалот.
Доста се за сега, има уште.:icon_mrgr:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.070
Поени од реакции
13.069
Ал Пачино ми е одвратен ко појава и ми го упропастува секој филм во кој игра. Освен фацката на лош/збунет чичко нема друга.

Режисериве на хорори ги сметам за ментални. Луѓето што ги гледаат и обожаваат, за уште поментални.

Новиве американски "комедии" со тој глупиот хумор мислам дека се големо срање.

Филмовите на Вуди Ален ми се глупост.

Кејт Винслент и Рејчел Вајс ми се едни од најдобрите актери, сметам дека се потценети.

Ќе надополнам.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.598
Поени од реакции
10.252
Од што ми е антипатичен Метју Меконахи, неам изгледано ниеден филм кај го има него.

Queen of the damned сеуште ми е подеднакво симпатичен како и првиот пат кога го гледав (пред десет години негде). :X3:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.604
Поени од реакции
21.060
Ен Хетевеј ми е грда и не е нешто посебно талентирана актерка.

Аватар не сум го гледал зашто ми е глуп.

Марвел филмовите ми се убер забавни иако сум свесен дека не се нешто уметнички јаки али затоа и ги гледам нив, за забава.

Ле Мизербал е прилично досаден филм.

Роберт Де Ниро е кул тип но и едноличен актер.
 
На врв Bottom