Непопуларни филмски мислења

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.685
Поени од реакции
82.011
Alien од 1979 е прилично досаден филм, има премногу непотребни сцени... едиственото нешто добро во филмот е кога alien-от излага од телото Џон Хурт.

Додека пак Aliens од 1986 е еден од најдобрите филмови што сум ги гледал. Камерон одлично го изработи филмот, и му оддржа лекција на Ридли Скот како се прави еден SCI-FI - Хорор филм. Така да...

Aliens > Alien
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
The Hurt Locker заслужено доби оскар,како воена драма можеби најдобар после Saving Private Ryan. И воопшто не го осетив тоа величење на американскиот патриотизам во филмов.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.056
Колку имам пишувано за The Hurt Locker овде, ќе ме кренат на клоци уште малку :icon_mrgr:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.430
Поени од реакции
42.705
The Hurt Locker го иам гледано кога испадна, тогаш бев 7мо-8мо одд и ништо не памтам, освен дека имаше еден арап цел со бомби нареден по телото. :D Обавезно планирам да го гледам пак деновиве, многу контроверзи има околу него очигледно. :D


Овој Birdman гледам по форумов има бајаги фанови, ама мене ми беше доволно трејлер да изгледам и да го тргнам од watchlist. Изгледа интересно од старт, има некоја приказна, пропаднат актер, ово-оно... Ама после кога ја видов птицата...wtf?!? Mразам ептен нереални филмови. :) А можеби кога би му дал шанса би ми се допаднал, кој знае. :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.769
Поени од реакции
39.029
Таа големата птица реална ли е? :D
не е реална, птицата му е како алтер его односно ликот (birdman) што тој го играл кога бил млад и по кој бил познат и се појавува одвреме на време низ филмот. Фактички сите тие работи како птицата и слично е само у неговата глава.

филмот е една многу добра драма и те како заслужи оскар за неа китон но редмејн му го зеде, то е моето непопуларно мислење да не сум офтопик..
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
Страшно глуп и ни малку смешен филм.

Плус Will Ferrel и Steve Carell ми се крајно антипатични.
Скоро сите понови комедии се антипатични (посебно каде овие двајца глумат), ретко да начекаш добра комедија. Скоро се е дебилен хумор, може сум старомоден ама Марчело Мастројани за овие е тоа што Мајкал Џексон е за Кание Вест
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
Како лик на Шерлок, Jeremy Brett е бог и батина за разлика од сите останати што го играле.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
^ Ова повеќе ко популарно иди :D

Мене Роберт Џуниор во улога на Шерлок мн мн не ми го личи. А имам видено доста народ на кој им е омилен.........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom