Непопуларни филмски мислења

Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Star Wars е глуп , глуп , досаден ... мореее глупо нештооо !! Постои само за она дебилнине Американци да се палат , да одат у кино , да земат од најголемите пуканки и онака мрсни целите да го дркаат на принцес Лејла.
Е сега македонштинава коа може нивни празници да слави зошто да не може да се пали и на Star Wars на ист начин како дебилите фром уса

Сталоне и Џејсон Стетхем ( или што го ебам како е ) се многу лоши. Никаква глума , се е отиди на сите скрши им ја кичмата .. Expendables 2риот дел , Чак Норис и Арнолд им одат на цело село таму со една пушка им ебаа матер на сите , море море прости филмовиии

The Shamshank Redemption e одличен филм да , но не толку за да биде прв на имдб

FightClub е одличен филм. Повеќе од одличен. За мене во топ 5. Ова изгледа е непопуларно мислење. Според тоа што прочитав тука.

The Big Bang првите сезони беа далеееееееееееку подобри од сегашниве. Не кујзнае што но сепак добри , онака нерд типови , без социјален живот. Смешни ситуации со глупи нивни игри. Сега е чисто срање , љубовна комедија. Колку побргу заврши , толку поарно.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Инспирација за да пишам овде добив од тема за ваква намена за фудбал,а гледам дека таа тема инспирација добила од овде. :icon_mrgr:


-Fight club е чисто срање од филм.
-Кум е преценет филм. :kuracc: Буквално заспав.
-Friends штом не може да ме насмее,не е смешна серијата. :toe: (знам дека ме пцуете)
-Inglorious Basterds е испод просек филм.
-LOTR направи грабеж со оскарите.Компаративно гледано,Harry Potter заслужи повеќе.
-The Revenant филм за тепање време,а се запрашувам дали и за тоа е добар.Голема галама се дигна за филмов,очекував многу повеќе.
-Django Unchained просечна тема,доста сцени аматерски.Оценката на имдб и реалноста се небо и земја.
-Mad Max:Fury Road - Не можам да верувам за каков очобол одвоив 120 скапоцени минути. :facepalm:
-Секој хорор филм е тешка глупост од филм,освен Halloween со Michael Myers.Halloween не,можеби зоштого гледав мал и имаше моменти каде стварно се плашев,но моменти и каде добро се смеев(не црн хумор,туку бидејќи стварно имаше неколку смешни сцени) :)
-Исто и секој мјузикл е амеба филм. Не знам како постојат луѓе што уживаат во вакви филмови. Ако треба да одвојам еден филм од овој жанр,би бил Greace,само поради @Џонтра Волта кој ми е меѓу омилените глумци. Останатите :neetaka:
 
Член од
26 април 2014
Мислења
29
Поени од реакции
47
Многу луѓе велат Титаник е прецент, јас велам одличен е. Заслужен за сите Оскари што ги доби и за сите пари што ги доби. Толку добро изгледа и сеуште држи свежина. Воопшто не делува застарено.

Војна на ѕвездите ми е без везе, цела франшиза на филмови посебно епизодите 1, 2, 3.

Росамунд Пајк во "Ејми ја нема" беше далеку подобра од Џулиен Мур во "Сеуште Алис".

Планината Броукбек беше одличен филм и заслужен за Оскар, но и победата што отиде за Фаталната несреќа (Crash) беше заслужена. Одличен филм беше.

Breaking Bad никогаш не ме фасцинираше, никогаш нема да разберам зошто ја вреднуваат како најдобра серија ever.
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Како е можно Бред Пит да нема Оскар, а сите се тепате за овај очајниов Леондаро?

Лео може вода да му носи на Бред.
Бред е една класа подобар актер во секој поглед.
Лео има подобри улоги како тинејџер отколку возрасен актер.

*lost my shit
 

Kajgana Shop

На врв Bottom