Непопуларни музички мислења

Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
(n)


Што знам, пичина и смут џез... асоцира на глува кремштина што сака да изгледа скапоцено и прибрано со истенчен слух и префинет вкус.

БТЊ disforia (италијаните) се страва краст.

Ова го слушаш? :icon_lol:
Слушај ги овие, не се многу познати, на форумов ич ама ептен се добри.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Koлдплеј имаат добри песни во првите 3 албуми, а и во 4тиот донекаде...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
HIM се солиден бенд, зборувам за постарата музика што ја правеа, од Venus Doom навака не ги имам слушано баш.
И Вало е солиден вокал.

Исто и Creed и нивниот вокал што сега е отиден со умот. Тремонти е мајстор на гитара.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ич не ми се свиѓаат Артик Манкис (со чест на исклучоци од по некоја ок песна) и мислам дека се преценети и напнаа сите со постирање на “Do I Wanna Know?“, а гарантирам дека не им е баш до толку посебна.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Ич не ми се свиѓаат Артик Манкис (со чест на исклучоци од по некоја ок песна) и мислам дека се преценети и напнаа сите со постирање на “Do I Wanna Know?“, а гарантирам дека не им е баш до толку посебна.
До рифот е, брзо влегува во уво. :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
До рифот е, брзо влегува во уво. :)
Не ја мразам песната, ама тотално сум рамнодушна на неа некако, гледам на ФБ трескање од земја, као аууу, најдобрата песна во историјата, бла, бла, а мене ми е само онака ок песна и ништо повеќе.
Генерално како бенд не ми се ништо посебно. Имаат неколку фини, ок песни, ама overall за мене се преценети. :)
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Не ја мразам песната, ама тотално сум рамнодушна на неа некако, гледам на ФБ трескање од земја, као аууу, најдобрата песна во историјата, бла, бла, а мене ми е само онака ок песна и ништо повеќе.
Генерално како бенд не ми се ништо посебно. Имаат неколку фини, ок песни, ама overall за мене се преценети. :)
Да да, делам мислење, само ти кажав зошто е толку форсирана песната. :)
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.133
Поени од реакции
8.226
HIM се солиден бенд, зборувам за постарата музика што ја правеа, од Venus Doom навака не ги имам слушано баш.
И Вало е солиден вокал.
Првото CD во животот што го купив беше од HIM, Love Metal, 2003 во Струга од еден уличен продавач.

Тежок е патот даркерски, мора од негде да се почне. :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom