Непознато што вреди да се слушнe

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Најубава тема во подфорумов :)
Ја имам најдено два три канали кај што се става нова музика може на некој ќе му бидат интресни:

Инаку на темата:
во живо се прекрасни.

- Џејми ми е срцка.

-Енди ми е супер. Многу интресна експериментална техно музика.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Немам појма искрено кои се луѓево па затоа го постирам во оваа тема. Доста емотивна песна со убаво склопен текст. Случајно ја слушнав пред повеќе години на ТВ, па ја најдов на YT после тоа. Пред некој ден пак се сетив на песнава.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.811
Поени од реакции
23.111
Не е баш до толку непознато, некои од песните му се милион и нешто прегледа, ама далеку е од тоа да се каже дека е познато. Лони Листон Смит има smooth, лагана вожња. Ако онаа клише, а понекогаш и кринџ реченица од мотивационите постери на инстаграм инфлуенсерките дека не била битна дестинацијата него џрнитоја направиме да биде музика, тогаш музиката на Лони ќе биде резултатот. Пасува и на шопска со ракија во викендица, пасува и на коњак со пура на стан со поглед кон Менхетен или било каде што има урбанизирани градби и светла на градот, пасува и на плажа со освежителен коктел, пасува и на возење со кола Скопје-Београд-Беч и даље на запад где нас судбина понесе, а најсекако вози и на нане со 2-3 пакувања мини кроасанчиња 7 days. Бај д веј еднаш излезете од стандарната "еурокрем" варијанта и пробајте ги овие со крем миљфуиљ или како и кур да се вика.Бидејќи не се работи за мејнстрим поп хитови тотално е небитно дали песните се со многу или малку прегледи. Одиме на неколку по случаен избор:

 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.645
Ваљда е за овде, така ми изгледаше кога ми изрипа пред некоја година.. Со некој goodmood пролетно-летен лабав вајб.. И музичето и сликичето..
Видео (а не чуо) :
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.886
Поени од реакции
15.844
Детроит сити е познат хит на Боби Баре, има многу кавери од други пеачи... еве една интересно тнр улична изведба, за своја душа, на Том Џонс и тоа во 1991, во Сиднеј Харбоор, на палуба од бродче, со негови пријатели друштво и пиалок
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.645
Па и да се види
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom