Непознато што вреди да се слушнe

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.762
Поени од реакции
6.889
Член од
21 април 2006
Мислења
7.637
Поени од реакции
4.611
Далеку од непознато,мислам луѓево пропуштаат многу ако не го слушаат Aphex Twin и многу од неговите неиздадени траки.

Од електронската експериментална музика нема подобар артист од него.

Инспирација за некогаш во животов да направам музика.

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.284
Поени од реакции
7.224
Дали воопшто сум ги пишал за овој бенд овде не се сеќавам аи искрено да си признаам ме мрзи да барам.

Хрватски рок бенд Sane кој е стар бенд од 1995 година но јас ги открив пред неколку години откако веќе биле во нов состав и тоа неколку години пред вокалот Никола Марјановиќ да се пријави на регионалниов X Factor што беше организиран со Србија, Босна, Хрватска, Македонија, Црна Гора.. Тогаш почна и некоја си соло кариера а бендов Sane не знам дали воопшто уште е активен.

Имаат стварно добри преработки на песни и добри свој песни.

Неколку преработки кој ми се допаднаа мене

Свој песни
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.786
Поени од реакции
4.151
Многумина го нарекуваат наследникот на Jean Michel Jarre кој му е идол и инспирација од детска возраст но според мене има уште многу фурни леб да изеде додека дојде до неговата слава но почетокот му е одличен.Се работи за пољакот Madis:https://www.youtube.com/@madismusic/videos
 

Kajgana Shop

На врв Bottom