Необично хоби

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Знам многу поодамна некој ми кажуваше дека кај него у маало собирале некролози, али од оние порано по бандери што ги лепеа големите. Е ова е едно крајно необично хоби


Јас собирам камења од повисоки врвови и после на нив го пишувам датумот кога сум се качил и надморската височина :)

И собирање танга гаќички е интересно хоби
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
не е ништо посебно но собираВ карти од секаков вид на настани што сум бил....на спортски натпревари кино театар..саем....и др...но пред извесно време некој ми ги фрлил//и сега не е тоа тоа
 
N

NeMiRnA

Гостин
Heee pa neznam kolku e interesno ama drugarka mi sobira flaeri od zurki i slicni nastani:)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мене треба да ме прашате што не собирам ... место немам во цел огромен стан од тоа што ништо незнам да фрлам. Какви глупости и ситници имам, да види некој ќе се скрши од смеење и чудење. Неможам да фрлам ништо освен ѓубре, особено не било што што на некој си мој начин ми значи.
Посебно што можам да истакнам се шишенцата од парфеми и дезодоранси ... можам и ги фрлам само тие кои се повторуваат (при тоа ми е тешко!), но само кога нема веќе каде да стојат ... болна работа ... :pos2:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Собирам шекерчиња од кафичи. Имав доста, татко ми во заседа ги фатил и ги изел повеќето. :cry:
 

k3x

I Laugh In The Face Of Danger
Член од
11 јуни 2007
Мислења
180
Поени од реакции
1
Sobirav igrachki od kinder jajca i od Chupa Chups, sobirav slamki, sobirav zetoni, sobirav dzamlii ... SVE SOBIRAV !!!
Sea sobiram samo karti od zurki :)
 
Член од
12 јули 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Sobirav igrachki od kinder jajca i od Chupa Chups, sobirav slamki, sobirav zetoni, sobirav dzamlii ... SVE SOBIRAV !!!
Sea sobiram samo karti od zurki :)
Se nadevam deka ne si seriozen :O Sum videla mnogu raboti vo zivotot ama volku utepani deca nemozev ni da sanjam deka postojat. Chupa Chups lele... Ova kje go prifatam samo ako si pod 11 godishna vozrast. A ova so karti od zurki demek ja sum faca u gradov pa idam po site zurki i zurkata ne moze da se kaze deka e zurka bez ja da se pojavam tamu :pop:.

BTW ja se zanimavam so Vistinsko hobi pravam lanchinja alki i obetki ako mu treba na nekoj slobodno neka kaze :D.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Jas nisto ne sobiram,ama brat mi e kolekcioner na gumi za brisenje.Gi ima vo golem broj,razni formi,boi i mirizlivi ima...Zivi gluposti
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.023
Поени од реакции
608
Јас имамколекција на Цигари и ножеви многу фаца е а бај д веј не пушам ама имам над 30 врсти цигари имам 15 ножеви од лептир до сабја, а имам и ѕвезда она ко на нинџите
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Листови од секакви тетратки и тефтери, обични бели листови, картони у боја, истуткани фискални сметки. Битно е само некој нешто да напишал на нив, да ги обележил, и потоа се мој плен. Често им барам на луѓето и да ми напишат било шо на било каков лист за после да го присвојам :).
значиии, тоа би било....колекционирање на ракописи?
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Јас исто како и на JOE,моето така да го наречам хоби е збирање ножеви, и тоа ги имам од мали ножиња помали од дугмето Спејс па се до сабји,јатагани(кои се дел од колекцијата на татко ми, со кој го делам моето хоби)!Јебига,живот!
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Собирам -- фискални сметки.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
собирам обвивки од сапуни и слики од глумци од пеесетите.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
и кога сме кај глумците, ако ви се најде било што при раче од Џејмс Дин, дајте навака :)
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
moe neobicno hobi i da sobiram herbarium i imam okolu 200 vidovi na drvja od cel balkan :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom