На „штипинг“ во Штип

Naked Angel

more than u're used to
Член од
20 февруари 2009
Мислења
79
Поени од реакции
11
Pa da Dublin bese odbran za najdobri pastramajlii za 2008 i 2007 na pastramalijadata vo Stip :wink:
Јас ви препорачувам Верона или Гроф, барем мене таму ми се најубави :)
Во продавниците низ Штип нема ништо посебно, ефтино и различно од другите градови, само по конфекциите може да се најде ефтина и убава облека од оние шо ги шијат за светските брендови...посебно кошули имате избор колку сакате
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Јас ви препорачувам Верона или Гроф, барем мене таму ми се најубави :)
Во продавниците низ Штип нема ништо посебно, ефтино и различно од другите градови, само по конфекциите може да се најде ефтина и убава облека од оние шо ги шијат за светските брендови...посебно кошули имате избор колку сакате
Се согласувам со тебе.Во градот неможеш да најдеш ефтина и квалитетна облека како што повекето мислат, но по конфекциите имаш преголем избор на кошули многу квалитетни а за цена околу 1000-1300 денари.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
За тоа каде може да најдете едни од најдобрите парчиња облека еве ви мал совет!!!

Зогори - женски панталони
Грација - Женски кошули (п.с.милам дека и по нарачка шијат секаков вид на женска облека )

Ларс - Женски кошули и капути
Монд - Женски панталони
Јагја Мезлер - Женски и Машки фармерки
Штиптекс - Женски кошули, мајци и по некое фустанче
Беас - Женски и Машки костими
Штипко - Женски и Машки костими
Ангело - Машки кошули (п.с. Без промашок за секој пригода со гарант)
Баргала - Женски и Машки чевли
Ева-Мар - Женски и Машки чевли

Ако сакате повеке информации и за други конфекции слободно прашајте ке се потрудам да ископам уште нешто.

А за пастрмајлии кај и да идете нема да згрешите!!!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Јас бев пред месец дена на штипинг :)
И низ конфекцииве во глобала има значи за повозрасни жени гардароба (мајка ми се изнакупува :)) има кошулки ко за нас помлади ама мене не ми се допаѓаа многу. Значи гардароба за деловни луѓе.:)

А во Баргала навистина има преубави чевли. Али бев во лош термин се беа останати преголеми броеви (јас со 40-41 што носам прв пат во живот пробував само големи чевли тоа во Скопје не ми се случило :icon_lol:) или премали бројчиња. Недела дена откако бев рекоа ќе стигне новата роба. Имаше може едно 10тина чевли кои премногу ми се допаѓаа и од ниедно бројче немаше. Тоа се вика малер :)
Следно одење на есен обавезно за чизмички :vozbud: Вајде ќе купам нешто тогаш:)

A читам имало и друго за чевли Ева-Мар. Кај се наоѓа тоа?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Јас бев пред месец дена на штипинг :)
И низ конфекцииве во глобала има значи за повозрасни жени гардароба (мајка ми се изнакупува :)) има кошулки ко за нас помлади ама мене не ми се допаѓаа многу. Значи гардароба за деловни луѓе.:)

А во Баргала навистина има преубави чевли. Али бев во лош термин се беа останати преголеми броеви (јас со 40-41 што носам прв пат во живот пробував само големи чевли тоа во Скопје не ми се случило :icon_lol:) или премали бројчиња. Недела дена откако бев рекоа ќе стигне новата роба. Имаше може едно 10тина чевли кои премногу ми се допаѓаа и од ниедно бројче немаше. Тоа се вика малер :)
Следно одење на есен обавезно за чизмички :vozbud: Вајде ќе купам нешто тогаш:)

A читам имало и друго за чевли Ева-Мар. Кај се наоѓа тоа?
Уште еден чевларски капацитет во Штип “Ева Мар Ева“ ќе гради во Карбинци!
Вчера е удрен камен темелникот на новиот објект на чевларската компанија Ева Мар Ева, сопственост на Ева Марјанова. Во новиот објект, кој ќе се гради во новата општина Карбинци, присуствуваше и партнерот на Ева Мар Ева од Италија, Марчело Пеши.
Новиот објект на Ева Мар Ева ќе зафаќа две илјади квадратни метри корисна површина. Ќе бидат вработени сто работници, а инвестицијата изнесува 700 илјади евра. Се очекува новиот ојект да биде завршен до крајот на месец мај идната година. Ева Мар Ева има објект и во Штип, во населбата Македонка, каде се вработени околу 160 лица.
Ева Мар Ева е едно од најуспешните претпријатија во Штип, каде стриктно се почитува работното време и се работи пет дена во неделата. Вработените имаат највисоки лични доходи во оваа дејност во Македонија.
Инаку. локалните власти во Карбинци најавија дека ова нема да биде и првиот капацитет во оваа општина,туку се очекува дека поволностите што се даваат ќе овозможат влегување и на други странски инвестиции, односно изградба на уште три фабрики во идната година.
К. Манев
Слични статии:
Мислам дека ке бидеш задоволна со мојот одговор!!!:helou:
 
Член од
10 август 2010
Мислења
183
Поени од реакции
7
Порано често одев во Штип, секој месец обавезно по еднаш. Сега не сум била неколку месеци али планирам наскоро да одам и секако се надевам дека ќе си купам многу работи. И кога сме кај шопинг, роднини и другарки што имам од таму доагаат во Скопје на шопинг, а ние одиме таму :kesa:
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
Порано често одев во Штип, секој месец обавезно по еднаш. Сега не сум била неколку месеци али планирам наскоро да одам и секако се надевам дека ќе си купам многу работи. И кога сме кај шопинг, роднини и другарки што имам од таму доагаат во Скопје на шопинг, а ние одиме таму :kesa:
Па и ти секој ден Грав да јадеш ќе почнеш да одеш за Скопје :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
И ова уште се дешава или пропадна ? :)))
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.518
Абе што има во Штип бе,гола вода е,ништо нема.Подобро би отишол во Куманово отколку во Штип,во Штип како и во секој град
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Ова со штипингов уште е по старо? :)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
има ли уште стоки во штип пошо планирам на гости во делчево(овие денови) и таман да свртам во штип значи има ли убави стоки да не одам за џабе???
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
има ли уште стоки во штип пошо планирам на гости во делчево(овие денови) и таман да свртам во штип значи има ли убави стоки да не одам за џабе???
:pos::pos::ROFLMAO:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
:pos::pos::ROFLMAO: па така се вели на македонски,а не па србизми ,,роба,,:)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Јас лично не сум била, но мајка ми оди понекогаш, па купува и за мене :) Искрено, чизми има купено (едни се Бата, др. модели не знам точно, не сум прашала) кои во Бата не би биле по 7-8-9 000, а она ги купи за 5 000. И ги носам веќе 3 години. Купувам од Скопје, нешто ,сезонско, од аспект дека моментално е модерно, но кога станува збор за нешто квалитетно и што ќе се носи - Штип! :)
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
50
Поени од реакции
5
Како штипјанка ке ве посоветувам да идете во Баргала-најубави машки и женски чевли али ако сакате сеа да идете за чизми, нема да најдете пошо е донесена пролетната сезона, има балетанки, чизми се купуваат преку лето :confused:а за облека има еден бутик НИНА се вика на главната улица се наоѓа, мислам само еден е таков бутик. Секогаш 1 у месец кога идам си купувам обавезно од таму :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom