Нај нај телевизија

Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Нај-нај во последно време некако се трудат Канал 5 и Алфа. Ми се допаѓа тоа што Алфа стави телетекст, кој е на добар пат да го надмине оној на А1 бидејќи почнаа први да ги стават информациите. Се изненадив вчера кога уште први на текстот ја ставија информацијата за „Илинден“, кога немаше на ниедно друго место.

А1 малку закочија, ама не верувам дека Велија би оставил се на случајноста, така да ако сака да продолжи неговата куќа да биде најгледана ќе треба да земе и нови проекти. Сител почнаа нешто, ама уште им треба.

Друга работа на која сите треба да им се посветат, е визуелноста! Со исклучок на А1 и Алфа (ама и кај нив со некои дупки), сите други се катастрофа во тој поглед.

И да, прочитав дека нашите телевизии сега делеле рекламен колач од 40 милиони, додека до пред некоја година се грабале само за 8 милиони!
Златни владини реклами. :)
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
45
Поени од реакции
2
А1 е најдобра ама во последно време почнаа да даваат многу глупи филмови. Сител се само бледа сенка на А1, имаат интересна програма некогаш, али многу копираат. Исто мислам дека треба да ги исфрлат од програма оние шпанскине серии и да дадат нешто попаметно.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
А1 е најдобра ама во последно време почнаа да даваат многу глупи филмови. Сител се само бледа сенка на А1, имаат интересна програма некогаш, али многу копираат. Исто мислам дека треба да ги исфрлат од програма оние шпанскине серии и да дадат нешто попаметно.
Незнам кај гледате дека а1 е најдобра кога и да пуштам а1 гледам реклами :tapp:
 
Член од
23 август 2009
Мислења
111
Поени од реакции
6
Тежок избор а?Сител од нашиве мислам дека за сега ми е фаворит поради Срвајвал али го мразам поради Вучич
Овој Велија пак неможам ич да го гледам така да и програмата негова ретко ја гледам.Плус многу реклами :)

Од странскиве Хрт и Нова,екстра филмчиња даваат :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.068
Поени од реакции
7.665
Незнам кај гледате дека а1 е најдобра кога и да пуштам а1 гледам реклами :tapp:
епа да не се рекламите ние ќе гледавме пречки како тоа на Мтв што беше што пишти навечер цеа вечер
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Многи ја почитував А1 ама некако почнува телевизијата да ја користат за препукување со Сител така да, да ги тргнеме овие телевизии дефинитивно Канал5 и Телма ми се најдобри само што немаат некои големи Буџети како А1 и не можат да даваат високобуџетни филмови и серии
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
А1 и Сител се најгледани, факт. Тоа што и двете се подеднакво простачки (со тоа што едната е провладина), е друга приказна. Та Бекстејџ та Ексклузив, исти таков. И двете се преплавени со шупачки реални шоуа, квизови кај шо саат време некоја водителка вергла зелени дури не пошандрца, нешто што го даваат така, чат пат измеѓу рекламите, филм ќе да се викаше... И така.

Било кои вести ги гледам, фудбал и може да се деси некој филм. Телма претежно.
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
А1 и Сител се најгледани, факт. Тоа што и двете се подеднакво простачки (со тоа што едната е провладина), е друга приказна. Та Бекстејџ та Ексклузив, исти таков. И двете се преплавени со шупачки реални шоуа, квизови кај шо саат време некоја водителка вергла зелени дури не пошандрца, нешто што го даваат така, чат пат измеѓу рекламите, филм ќе да се викаше... И така.

Било кои вести ги гледам, фудбал и може да се деси некој филм. Телма претежно.
Апсолутно се согласувам со тебе, Сител и А1 се најгледани, и сепосељачки, исти се, како копија едан на друга. се повеке гледам странски телевизии.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Најгледани канали ми се Discovery Channel,National Geographic,History Channel,TV 1000 и HBO.Од македонскиве гледам Премиер Лига и Сурвајвор на Сител и Големиот Брат,24 и ЦСИ на А1.Во последно време добри филмови даваат и на Канал 5.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Да им е*** ја се живо укинуваат само канали,прво ХРТ2,па НОВА и ОБН,па сега сите Дискавери,друго на ред што ќе биде незнам.Само да ми го вратат ХРТ 2 нека укинат се друго ако треба,тоа ми е омилен канал.Највеќе ради спортот таму секоја утакмица на Динамо и на Хрватска ја гледав,а сега ептен ретко освен ако не се мачам преку интернет да наоѓам стримови.Тука некаде ми се Дискавери(сите) и Хистори чанел.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Македонскиве ретко ги гледам, така да имам повеќе телевизии кои би можел да ги ставам во нај нај: на пр. еве Nova TV i RTL Hrvatska. Како прво одлични филмови, одлични серии понекогаш и спорт, добри емисии...то е то. :wink:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Тв само кога ми треба некој филм на а1 пример иначе ги сметам како сите да се поткупени така што пример а1 и сител секогаш ќе бидат VS...иначе ја гледам најмногу The voice музичка бугаркса телевизија и не се замарам со вести
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
А1 знаат да дадат добри филмови исто како и сител али ко шо кажаа погоре ептен почнаа да се препуцаваат меѓу себе а и копи пејст една од друга праат! Канал5 кога би имала буџет како овие две дефинитивно би била најгледана... знаат и канал5 да дадат одлична програма некад. ова за македонскиве телевизии а од странскиве Discovery дефинитивно најдобра телевизија шо може да постои!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom