Најново од Гејлада

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Знаете што би било многу јако?

Да им понудиме помош, во смисла на санитетски возила итн.

И на нив да пишува МАКЕДОНИЈА!Се кладам дека ќе одбијат, макар и да им страдаат луѓето!
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.108
Кул, ова да не е од минатата година? :wink:

Некако како реприза ми делува, но сега циганите се ептен спремни, барем така се фалеа, имаат техника, авиони, .......
Не е минатогодишниот пожар, туку од вчера ,а колку се спремни незнам,најверојатно им е понудена помош,но неможам да поверувам во фактот што просто секој ден им се случува некаков пожар,дали некој им го подметнува, или они самите ,за да добијат финансиска помош од ЕУ, незнам.Но, многу е чудно, истото беше и и лани????????
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.108
Знаете што би било многу јако?

Да им понудиме помош, во смисла на санитетски возила итн.

И на нив да пишува МАКЕДОНИЈА!Се кладам дека ќе одбијат, макар и да им страдаат луѓето!
Пофино, ништо да не им нудиме - дај им прст:bip: ќе ти бараат цела рака,а и онака ќе не одбијат исто ко лани.Ќе им помогне серкози и Панама.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Може само бензин да им понудиме да се дозапалат да не мора ние да ги палиме.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.092
Поени од реакции
154
Grcija vodi nekakva si kvazi politika prema nas.Go negira Makedonskiot identitet skoro odsekogas,taka da bi sakal da gi vidam Grcite na koleno da se molat za proska od Makedonija.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Ќе ги ставиме во вагон како што го ставија Вилхелм на крајот на првата светска војна да потпишат дека јавно се извинуваат.:pos2:

Инаку за пожарите лоша работа...
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.092
Поени од реакции
154
Jas bi rekol nivna kazna da bidi sekoj da ne vika Makedonija,a tie da se vikaat poranesna Makedonska republika Grcija :helou::helou::helou:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Пофино, ништо да не им нудиме - дај им прст:bip: ќе ти бараат цела рака,а и онака ќе не одбијат исто ко лани.Ќе им помогне серкози и Панама.
Не сум сигурен... Поентата е да им се понуди помош, пред меѓународни сведоци (сигурно таму има и помош од други држави, нели?), а тие да одбијат.

Прост маркетинг за нас, против нив.

А ако не нè одбијат, тоа е плус тренинг за нас - ќе знаеме како да се однесуваме во такви ситуации, ако, не дај Боже, и кај нас има такви пожари.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Не сум сигурен... Поентата е да им се понуди помош, пред меѓународни сведоци (сигурно таму има и помош од други држави, нели?), а тие да одбијат.

Прост маркетинг за нас, против нив.

А ако не нè одбијат, тоа е плус тренинг за нас - ќе знаеме како да се однесуваме во такви ситуации, ако, не дај Боже, и кај нас има такви пожари.
Лани им понудивме батка, стигнаа нашите екипи до граница, овие не сакаа да ги примат.
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=83156
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Лани им понудивме батка, стигнаа нашите екипи до граница, овие не сакаа да ги примат.
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=83156

Е добро де, лани за лани.

Овој пат може пак, барем да понудиме. Нели, и ние добиваме искуство.

Во одговорот од лани велеле дека не им е потребно. Тоа е културно одбивање и не треба да се влечат национализми и од таму.

Ама не треба ни ние да влечеме национализми и сега... Треба културно да им се понудиме, а тие пак културно нека нè одбијат, ако така сметаат.

Знаеш, секој има право да те одбие, ама тоа не те спречува да бараш. Па да си побараме.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.108
Е стварно неможам да поверувам, секој ден нови пожари,ЛУЃЕ ИЗГОРЕ ГЕРЦИЈА ;ДАЈДЕ КОФИТЕ , А за МЕТЛИТЕ ОНИ ЌЕ СЕ ПОГРИЖАТ,
Вчера Родос, денес 14:00 ч се запалиле ГОРАТ ЛИ ГОРАТ на Atena-Patras, во Панагопула, Пожарот го гаснат 10 возила, 30 пожарникари, 6 авиона и 1 хекликоптер а очекуваат и помош од околните подрачја.

Вториот денешен пожар им е во попладневните часови во шумскиот предел на Mandra Attica .Во гаснењето користат:30 возила, 90 пожарникари, 80 доброволци, 6 авиони, 2 хеликоптера.

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_25/07/2008_242015
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.108
турски F-16 вo Farmakonisi
9-ти Октомври 2008, 22:45


турски виени F-16 ја надлетувале гејската територија днес од утро до мрак .Според информацијата, 4 турски F-16 , летале на височина од 1000 фути (300 м) над Farmakonisi, каде се наоѓа пунктот на гејската армија.

Утрово, 2 формации на турски авиони, со вкупно 18 авиони го нарушиле 10 пати гејскиот воздушен простор , додека пак 8 турски авиони прелетувале вооружени со ракети воздух-воздух .
Гејците на ова одговориле со 3 свои ловци.

 
H

HITCH

Гостин
па сега изгледа ги летаат овие авиончиња за полесно да одлучат колку нови да земат од Америка. Ај па педериве да ги средат со нив!!!:helou::helou::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom