Најнеобичен и најоригинален подарок што сте го добиле за роденден

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
у седмо или осмо едни други другари дојдоа со ќеса и кутија од phard,демек ми купиле чизми а уствари внатре во кутијата имаше морско прасе:pos2:
Ова ми даде инспирација за некој роденден во иднина :pos2:
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Pred nekolku godini zenskata mi pokloni kondomi vo edna zabegana opakovka so nemase vrska so kondomite.I ja otvoriv pred site ne znaev so e i ko vidoa drugite se prsnaa od smea...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.317
Пред неколку години ми подарија цуцла бебешка..И пијан, низ сите кафичи со цуцлата се шетав, како шашнат!!!
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
За овој роденден од другарките добив најубав поклон, можеби не е необичен но дефинитивно е оригинален, и ми е најмил:Палета сенки за очи Пупа заедно со парфемот. Не сум некој зависник од скапа шминка, а и тие го знаат тоа, па токму затоа подарокот го сметам за најоригинален, поубаво неможеше да ме изненадат.
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Пред едно 3-4 години ми доаѓаат другарчиња група и за роденден ми даваат клучеви и ги гледам клучевиве и ми викаат оди доле и отклучи си го подарокот (малку ми беше чудно што ми купиле) и викам чек да видам шо ми купиле и кога се симнувам пред зграда го гледам ротфајлерот на другар ми врзан пред влезот од зградата и ми се пушта да ме лае и сакаше да ме касне... се враќам дома и влегувам во соба да го утепам другарот а тие ми спремиле изненадување од целиот клас ми купиле фосфорни (така ги викаат затоа што светат во темница) чудовишта и љиљаци и ми ги ставиле во соба...излегле од собата и угаснале светло... влетувам во соба и се вчудоневидувам колку ми се допаѓа и кога влегуваат сите еден по еден и ми честитаат роденден со неонски маркери во рацетеза да не им се лутам за ротфајлерот :smir:
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Немам некој необичен поклон добиено, но имам убави поклони добиено една купа. У второ оделение од чичко ми добив оригинален подарко за тенис Wilson.
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Пред едно 3-4 години ми доаѓаат другарчиња група и за роденден ми даваат клучеви и ги гледам клучевиве и ми викаат оди доле и отклучи си го подарокот (малку ми беше чудно што ми купиле) и викам чек да видам шо ми купиле и кога се симнувам пред зграда го гледам ротфајлерот на другар ми врзан пред влезот од зградата и ми се пушта да ме лае и сакаше да ме касне... се враќам дома и влегувам во соба да го утепам другарот а тие ми спремиле изненадување од целиот клас ми купиле фосфорни (така ги викаат затоа што светат во темница) чудовишта и љиљаци и ми ги ставиле во соба...излегле од собата и угаснале светло... влетувам во соба и се вчудоневидувам колку ми се допаѓа и кога влегуваат сите еден по еден и ми честитаат роденден со неонски маркери во рацетеза да не им се лутам за ротфајлерот :smir:
wow баш оригинално ...


најоригинален подарок дефинитивно ми се трите патување во Париз со баба, дедо, братот и братучетката(од баба и дедо:icon_bigg)

а исто така најинтересен подарок од другарите - барбика (пред1год)
многу сум им личела на барбиката-хахаха :pos:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Ееее... дури мука ми е кога ќе се сетам...
За овој 18-тиов роденден од две најдобри другарки и другар добив торта со свеќички (понеоригиналниот дел од поклонот :)), и добар дел од тортата го добив по лице :pos: А другиот, поважниот дел од поклонот беше едно мало кутивче. Кога го отворив така набрзинка (пошто го славев роденденот во кафич со пуно луѓе) успеав да видам само многу свеќички и затворени ливченца. Отворив само едно од ливчињата и видов дека на него напишале една од нашите песни и многу се израдував. Ми кажаа дека на сите ливчиња има напишано некоја песна што многу ја сакаме, или некоја наша заебанција, или нешто трето што ни значи на сите. Цела вечер во мисла ми беше кутијата и што пишува на ливчињата. Ама толку беше. Тоа беше прв и последен пат што ја видов таа кутија. Ја оставив кај што беа оставени и сите други поклони ама после ја снема. Врска неам на кој би му биле вредни некои ливиња и свеќички па за да ги земе. Сите други (вредни!) поклони беа таму, само највредниот никогаш не го најдов. Многу ми е криво, ептен, ептен...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ееее... дури мука ми е кога ќе се сетам...
За овој 18-тиов роденден од две најдобри другарки и другар добив торта со свеќички (понеоригиналниот дел од поклонот :)), и добар дел од тортата го добив по лице :pos: А другиот, поважниот дел од поклонот беше едно мало кутивче. Кога го отворив така набрзинка (пошто го славев роденденот во кафич со пуно луѓе) успеав да видам само многу свеќички и затворени ливченца. Отворив само едно од ливчињата и видов дека на него напишале една од нашите песни и многу се израдував. Ми кажаа дека на сите ливчиња има напишано некоја песна што многу ја сакаме, или некоја наша заебанција, или нешто трето што ни значи на сите. Цела вечер во мисла ми беше кутијата и што пишува на ливчињата. Ама толку беше. Тоа беше прв и последен пат што ја видов таа кутија. Ја оставив кај што беа оставени и сите други поклони ама после ја снема. Врска неам на кој би му биле вредни некои ливиња и свеќички па за да ги земе. Сите други (вредни!) поклони беа таму, само највредниот никогаш не го најдов. Многу ми е криво, ептен, ептен...
Фала за идеата многу оргинална е
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
па...

  1. на мојот 14ти роденден добив краставица на која имаше наметнато кондом и два патлиџани
  2. на мојот 16ти роденден добив пакетче од 50 менделекса и 1 спид
  3. на мојот 19ти роденден добив див секс на пијано од една мн. секси прилепчанка и си ја изневерив бившата.
  4. на мојот 20ти роденден ја добив дефинитивно најубавата честитка што може некој да ја добие од најубавата и една од најдобрите другарки кои ги имам :)
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
Шоља за чај али не во нормална големина туку голема колку едно тенџере :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
за 18-ти роденден стрина ми и чичко ми ми викаат што сакаш за роденден? и јас така убаво си реков па кола :) (али нормално на шала)
и ете на пладне тој ден звони некој и јас отварам врата и гледам колааааааааа :vozbud: али играчка од оние поголемите! ама убава ми е си ја чувам на полица во соба и тоа ме погодиле знаат дека сакам спортски коли и оваа е баш таква! :)
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
orginalen dres od henrih larson od drugar moj od svedska a imam dobivano najmnogu dresovi za moite rodendeni pa sega imam edna mala kolekcija koja ja prosiruvam odvreme navreme koga imam moznost
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
не сум добил некој поклон за роденден шо ми е посебно драг.У последно време не ни добивам хехе освен 1 или 2 парфеми или некој aftershave :)
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Моја карикатура која што до ден денес ми стои закачена во собата. Меѓутоа поинтересно беше како дошла идејата и двете другарки што направиле за да го изведат тоа без јас да дознаам... Инаку најомилен поклон што го имам добиено, но не за роденден туку токму за оваа Нова Година е од мојот најдобар другар кој што ми купил албум во зелена боја(таа што најмногу ја сакам) со пеперутка на него(симболично значење што ние си го разбираме), а во албумот ја ставил мојата омилена слика од симпатијата и написал посвета чии зборови никогаш нема да ги заборавам! Мн. ме израдува со тоа а јас сеуште спијам со албумот до мене...:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom