Најнеобичен и најоригинален подарок што сте го добиле за роденден

Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
за последниот роденден од другар ми ... диплома за вечен студент :icon_lol:и каса за пари во форма на гусар :icon_lol: ... закон ! :aplauz:
 
Член од
11 мај 2013
Мислења
576
Поени од реакции
731
Најоргинални подароци кои сум ги добила биле беџ на кој пишуваше „Јас те сакам поише <3 “ и 3D ружа направена со бели листови и зелена цевка ^^
--- надополнето: 5 септември 2013 во 00:17 ---
Најоргинални подароци кои сум ги добила биле беџ на кој пишуваше „Јас те сакам поише <3 “ и 3D ружа направена со бели листови и зелена цевка ^^
и да,беџот беше хоум мејд,не беше купен :)
 
Член од
26 април 2013
Мислења
558
Поени од реакции
114
еден другар му истркала гума за кола на другарот за роденден. а најоригинален имаме направено џоинт од цела кутија цигари (вардар) убаво смотан на постоље во боите на јамајка и се тоа у кутија од патики мн стара со изолири затворена и на врвот залепено капаче од кака кола (кога се собираа) зш другарот собираше. :D
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
За минатиов роденден добив стопер за врата во форма на петел.

Неверојатно е колку му најдов примена
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Шрафцигер со додатоци (крстач, ова она....)
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.239
Поени од реакции
5.253
Се извинувам за офф топик
Јас и сестрами бев ме мали и заборавив ме дека на мајка ми и е роденден (и татко ми) и ај што ке правиш сестра ми отиде во продавница купи супа, паста за заби и четка
мајка ми рече дека тоа беше најдобриот подарок кој го добила другиот ден и купивме букет и парфем :ROFLMAO:
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
70
Поени од реакции
46
лани еден откачен подарок ...отварам убаво завиткан во кутија сместен и гледам тегло нутела и кутија цигари и се израдував ми го погодиле подарокот и си викам денеска имам цигаренца па аје утре и цигарите и кремот ќе ги отворам таман мама ќе испрже палачинки па со еурокремче и банана ќе ги тискам:P.
И утре сабајле го отварам теглото и некако не ми мириса на нутела и малку потемно ми е тоа кремчето -кога ќе видам кал:mad:.И одма истрчав да ги отворам и цигарите ...ц ц ц ни трошка тутун.Купиле вест силвер ги извадиле цигарите и внатре ставиле мастики цигари и после со некоја најлонска фолија пак убаво ги замотале.:facepalm::LOL:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Кутија голема 50х50цм полна со истуткани весници и внатре едно мало чоколатце:ROFLMAO:
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Незнам не памтам доста глупости, али зато имам однесено лопата за поклон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom