Најнеобичен и најоригинален подарок што сте го добиле за роденден

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
мислам дека лани,од другари од клас кои дојдоа последни добив една кутија и кога ја отворив се згазив од смеење:)во неа имаше колачи зашто не работело ништо друго освен некоја слаткарница и изнакупиле се и свашта:)
у седмо или осмо едни други другари дојдоа со ќеса и кутија од phard,демек ми купиле чизми а уствари внатре во кутијата имаше морско прасе:pos2:
 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
1. Славам јас роденеден и идат најдобтите другари со картонска кутија од ''Кавадарка'' вино. Слушам шишиња тропаат, радосен си велам ќе има залихи на вино, ќе има пиење... Ми ја даваат кутијата ја отворам и гледам патлиџани у шише :( После роденденот донаторот и нив си ги зеде.

2. DOS на флопи диск (од истите будали)
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Не е најоригинален, ама ми е најмил и + „нарачан“ од моја страна во еден наврат - најволшебна кутија за накит, внатре со суперски обетчиња, и на долната страна, ако само пробате! ќе го најдете натписот напишан од еден многу мил ракопис кој тихо потшепнува за да ме потсети кога ќе заборавам дека Dreams DO come true! Thank youна тие што ми го купивте :smir:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Карикатура :) Можеби веќе и не е баш најнеобичен и најоргинален али мене ми беше :)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
3 пакетчиња кондоми, маица Tenacious D и 3 кеси смоки..

Тоа за овој роденден... :)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Трака направена од мој колега у која се провлекуваат делови од мои омилени песни, и песната у која се спомиња моето име, и една играчка од sex shop(пенис со смајли фаца, кој се навива и има мали стапалца со кои оди):pipi:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Vibratorce od Valijant :):) i to minatiov rodenden :):):)
ko vidov i se zacudiv onaka nisto ne zborev nekolku sek i samo odma mi kazaa ima i baterii
i jaaaaa ostanav so iscerena faca:toe::pipi::cheeky1:
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
црвена танга , и напред има израз на слон ,си има и уши ,а богами има и место за сурлата..ама уште не сум ја пробал ..језива ми е помислата да ме жуља конецот позади у гз. а еднаш добив и ланец за кучиња со моето име на ременчето.демек да ме шетаат женските(папучар)
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Минатиот роденден другарките ми донесоа лижалчиња. Сум се скинала од смеење, а потоа... цел кафич со лижалки во рецете беше(всушност тоа им било и целта) .. аЛи по тоа се памтам родендените!
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Најнеобичен би бил еден подарок, кој не се сеќавам од кого беше, а се состоеше од кутија, банана и две стратешки поставени лимончиња.
Најоригинален додуше беше теглата ајвар што ја добив од другарките за мојот 16ти роденден, заедно со упатсво за приготвување и голема бела машна. Од тогаш прекинав да ги гњавам со ајварот, ми даода тонч! :vozbud:
 

ludAAAAAA

блесава џукела
Член од
26 септември 2007
Мислења
84
Поени од реакции
0
pa neznam najneobicen mi e covece napraeno od baloni ali isto kako mene go napraile neznam kako.a najubav mi e knigata.spored mene najubav poklon mi e knigata.
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
најоткачен - врата :toe: шо да прам сеа
ми донеле ламба, иако у собата имам точно 16 сијалици, и не обична ламба, абе ќе осветли цела сала
годишна претплата на playboy
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Мала бубамара со моето име на неа.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Јас не ми дале.. туку сме дале поклон.. такво е друштвото и се откачени работи .. еднаш однесовме Врека пипер,мотика,танга,.. потоа носевме на друг ..водоинсталациона цефка,маска за брусење,вентил за чешма,пловка за казанче.. а еднаш се секавам едно 20 души собравме сите по 100 ден .. и тие пари сите ги раситнивме по 10 денарки.. и замисли колкав куп му однесовме:p
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Од брат ми пред некоја година добив поклон пакетче орбит(тогаш излегоа некој нов вид)отворени затоа што ги пробал да ли се убави.И кога пробав да извадам мастика видов внатре меѓу двете обвивки 10 евра.Пооргинален поклон не сум добила.Се скинав од смеење:pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom