Најелитните места (ресторани и кафулиња) во Скопје

  • Креатор на темата deli
  • Време на започнување

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Елитни се рестораните на кеј - до трговскиот центар. Plaza de Toros, Irish Pub и останатите на таа страна.
OMG, девојче немаш шетано доволно по градов. Дистрикт во Мериот е класа над овие места. Венето во Сити Мол исто така. Камник па да не праиме муабет ;)
 
И

Име И Презиме

Гостин
Денес бев во кубанскиот на ручек.Толку лоша храна што можам слободно да кажам сендвич од ројал бургер е предобар.Никад више во кубански!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Денес бев во кубанскиот на ручек.Толку лоша храна што можам слободно да кажам сендвич од ројал бургер е предобар.Никад више во кубански!
Кога си бил веќе таму, и Етно Бар заобиколи го со широк круг, овај помини низ него со трчање ;)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Дали некој знае каде и дали пее некаде Вики Среброва.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кога си бил веќе таму, и Етно Бар заобиколи го со широк круг, овај помини низ него со трчање ;)
Не е лош Етно Бар. Истиот газда е од Кубанскиот. Храната во Етно Бар е добра, а за Кубански не знам. Не сум пробал таму.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Не е лош Етно Бар. Истиот газда е од Кубанскиот. Храната во Етно Бар е добра, а за Кубански не знам. Не сум пробал таму.
Еднаш бев таму со газдата на Коузон, храна ТоБ, услуга уште подобра.
По 2 недели идам со другарка, храна лоша, услуга катастрофа.
Моја нога таму не стапнува веќе никогаш.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Пред некој ден бев во лептокарија во Старо Буре.Гостилница просек со убава храна (препорачувам полнето пилешко) со амбиент добар и цени мн пристојни.Овие на кеј (повеќето) не нудат ништо посебно а се мн скапи.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.855
Пробајте во Ана Кристи во Лептокарија. Храна топ. Услуга исто добра.
Ана Кристи е симпатично место, со добра скара и според мене, одлични колбаси. Ама, некако не ми делува елитно
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Воденица, Камник, Olive и FOUR. Тоа ми текнува од “елитни” локали во Скопје.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Пробајте во Ана Кристи во Лептокарија. Храна топ. Услуга исто добра.
Бев и супер е храната и цените.Замерка имам што е топло и не вложуваат во оние прскалки да ладат .Има вентилатори а горе е церада и прави спарнина.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Пред некој ден бев во лептокарија во Старо Буре.Гостилница просек со убава храна (препорачувам полнето пилешко) со амбиент добар и цени мн пристојни.Овие на кеј (повеќето) не нудат ништо посебно а се мн скапи.
Едно време, некаде 2010-2011 ни беше како канцеларија, таму држевме состаноци, интервјуа за работа, водевме гости....
Никогаш немало промашување, храна и пијалоци топ.
Е сега не е елитен ама е квалитетен.
Незнам јас кои ви се критериумите за елитен? Па во тоа спаѓа од местоположба, мебел, парсонал, програма, храна до гости.
Кога ќе ми текне дека нашава сегашна елита е 90% сељачана и малограѓани, се замислувам над класификацијата на местата....
 
И

Име И Презиме

Гостин
Едно време, некаде 2010-2011 ни беше како канцеларија, таму држевме состаноци, интервјуа за работа, водевме гости....
Никогаш немало промашување, храна и пијалоци топ.
Е сега не е елитен ама е квалитетен.
Незнам јас кои ви се критериумите за елитен? Па во тоа спаѓа од местоположба, мебел, парсонал, програма, храна до гости.
Кога ќе ми текне дека нашава сегашна елита е 90% сељачана и малограѓани, се замислувам над класификацијата на местата....
Лично за мене елитно место е ресторан кањон матка, венето во сити мол и дежа ву во аеродром.Останативе тек тук би кажал места со убава храна.
За старо буре имавме дилема пред некој ден, знам дека биле ортаци но едниот се самоубил ...Дали има вистина ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom